Pomoc potrzebującym – Bądź solidarny w Potrzebie
16 czerwca, 2020
1% podatku – jak to działa
30 grudnia, 2020

Bądź solidarny w Potrzebie – pomagaj razem z nami!

Na wstępie w imieniu wszystkich osób, które dzięki Tobie mogły otrzymać pomoc za pośrednictwem Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej – serdecznie dziękujemy! Jak może pamiętacie ostatnim czasie apelowaliśmy o pomoc między innymi dla Joanny, Mileny, Aleksandry i Czesława, których historie przedstawiliśmy. Wrażliwe serca wielu osób otwarte na potrzeby drugiego człowieka pozwoliły nam wesprzeć wspomnianych podopiecznych. Brak nam słów, aby wyrazić wdzięczność za okazywaną szczodrość.

Każdego dnia widzimy, że wspólnota w działaniu i empatia wobec drugiego człowieka prowadzą do pięknych i wzniosłych gestów dobroczynności. Gdyby każdy z nas działał w pojedynkę, pomoc na tak dużą skalę nie byłaby możliwa. Każdy człowiek jest jak nić, jak pojedyncze włókno, które ma pewne swoiste właściwości i możliwości. Kiedy działamy razem, tworzymy gruby splot – linę, którą możemy podźwignąć ludzi w potrzebie – niezależnie od tego jak wielkie ciężary, doświadczenia i choroby ich dotknęły.

Razem możemy więcej!

Dzięki wspólnocie w niesieniu pomocy w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku, w ramach projektu „Bądź Solidarny w Potrzebie” udzieliliśmy pomocy na blisko 300 000 zł! Ale nie spoczywamy na laurach, ponieważ ilość naszych podopiecznych rośnie… nie tylko z uwagi na kryzys ekonomiczny wielu branż w Polsce, związany z epidemią koronawirusa. Na co dzień, w życiu wielu ludzi dochodzi do tragedii – wypadki, ciężkie choroby, utrata dachu nad głową.

Każdego dnia zgłaszają się do nas nowe osoby z prośbą o pomoc. Tak jak Paulina, która choć jest młodą osobą, została ciężko dotknięta chorobą Leśniowskiego-Crohna. Nie poradzi sobie bez wsparcia z zewnątrz. Z kolei Agnieszka, samotnie wychowuje dwie córki. Choruje na porażenie mózgowe. Przeszła też chorobę koronowirusa. Codziennie musi przyjmować leki, na które nie wystarcza jej pieniędzy. Wśród naszych podopiecznych znajduje się również młoda Karolina, która przeżyła bardzo ciężką i skomplikowaną operację. Obecnie wymaga rehabilitacji, która nie jest dla niej osiągalna finansowo. Liczy na nasze wsparcie, a tym samym na powrót do normalnego życia i samodzielności.
Nie zapominamy też o osobach, które już jakiś czas temu objęliśmy opieką, a wciąż potrzebują wsparcia. Jedną z nich jest Kamelia, która w 2018 roku uległa wypadkowi i od tamtej pory pomagamy jej w finansowaniu niezbędnego leczenia i rehabilitacji. Nie chcemy zostawiać nikogo bez pomocy.

Pomagaj razem z nami!

Nasi podopieczni wciąż mogą mieć nadzieję, dzięki takim osobom jak Ty!  Dlatego też bardzo prosimy o Twój dobrowolny dar na pomoc osobom objętym projektem „Bądź Solidarny w Potrzebie”!

Rachunek bankowy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Banku Pekao S.A.:

54 1240 1994 1111 0010 3162 7042

Z dopiskiem: „Bądź Solidarny w Potrzebie”.

Będziemy wdzięczni za każdy dar, płynący ze szczerego serca. Jeśli masz pragnienie pomagać potrzebującym przez cały rok, możesz zrobić w swoim banku stałe, comiesięczne zlecenie danej kwoty (np. 20 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł), która będzie zasilała projekt „Bądź Solidarny w Potrzebie”, a tym samym wspierała nowych i obecnych podopiecznych. Z pewnością będzie to szlachetne postanowienie noworoczne na 2021 rok!

Z góry dziękujemy za Twoją ofiarność.

1 % podatku

PS. Jeśli nie dysponujesz środkami, które możesz przekazać w darze, zawsze możesz odpisać 1% podatku na naszych podopiecznych! Jesteśmy organizacją pożytku publicznego!

Chrześcijańska Służba CharytatywnaKRS: 0000220518

Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych
przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną, z siedzibą w Warszawie przy ul. Foksal 8,
00-366 Warszawa. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz
ich edytowania lub usunięcia

FreshMail.pl