Tragiczny wypadek – dofinansowanie leczenia i rehabilitacji
Grudzień 16, 2018
1 % podatku – Chrześcijańska Służba Charytatywna
Grudzień 30, 2019

Historia Martynki – pomoc dzieciom

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.” (Ew. Mateusza 5, 7)

W bieżącym roku skupiliśmy się na pomocy dla konkretnych osób, które z przyczyn często od siebie niezależnych znalazły się w sytuacji – wydawałoby się – bez wyjścia. Były to osoby cierpiące z powodu chorób, wypadków, głodu lub osoby znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, z której same nie potrafią się podźwignąć. Dzięki Bogu, nawet w pozornie beznadziejnych przypadkach, udało nam się zdziałać wiele dobrego, za co serdecznie dziękujemy! Szczególne miejsce w naszej działalności odgrywała pomoc dzieciom.

Być może zwróciłeś uwagę, na to, że logo naszej organizacji oraz nazwa strony internetowej zmieniły się. Blisko serca – to nowe hasło, które precyzyjnie oddaje charakter naszych działań. Jedynie bliskość, empatia i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, pozwalają nam na piękne gesty miłości wynikające z naszego człowieczeństwa. Pozwól więc, że przybliżymy Twojemu sercu postać Martynki – małej dziewczynki, która bardzo cierpi z powodu choroby oczu.

Historia Martynki

Pomoc dzieciom zawsze bardzo leżała nam na sercu. Zawsze pragniemy ulżyć w cierpieniu młodym ludziom, którzy nie zawsze rozumieją co dokładnie ic spotkało, dlaczego, jakie są szanse na zmianę sytuacji i możliwości leczenia. Martynka ma obecnie 9 lat. Ale już 3 tygodnie po jej narodzeniu zaczęły się pierwsze problemy z oczkami,  kiedy to źrenica jednego oka zmniejszyła się o połowę i pojawił się zrost tęczówki ze źrenicą. Lekarze nie znali tego przyczyny. Niestety problemy zdrowotne Martynki narastały, a dziewczynka bardzo cierpiała.  Stan zdrowia Martynki bardzo się pogorszył w 2013 roku. Kolejne lata życia dziewczynki nie były łatwe.

Pogorszenie narządu wzroku następowało bardzo nieprzewidywalnie i falowo. Zaczęły pojawiać się mnogie, nawrotowe jęczmienie, gradówki, dysfunkcja gruczołów meiboma (zamknięcie ujść gruczołów czego skutkiem są zaburzenia filmu łzowego, objawy podrażnienia oka, stan zapalny widoczny klinicznie i choroba powierzchni oka.) Od 2016 roku oprócz wcześniejszych dolegliwości dziewczynka miała ciągłe nawroty zapalenia rogówek oraz zespół suchego oka. Stosowane terapie (sterydoterapie, leki na alergię) doprowadziły do pogorszenia widzenia.

Badania

W 2018 roku dzięki pomocy finansowej wielu darczyńców zostały wykonane specjalistyczne badania. Wyniki pokazały dokładniejszy obraz krwi, narządów i tkanek dziewczynki. Pozwoliło to  dojść lekarzowi do wniosku iż choroba oczu jest jedynie odbiciem tego co dzieje się w środku. Leczenie do tej pory skierowane na oczy, siało spustoszenie w słabym organizmie dziewczynki. Ciągłe podawanie silnych leków, sterydów i preparatów przeciwalergicznych (choć przeprowadzony test wykazał, ze dziewczynka nie ma alergii) dodatkowo obciążało i zatruwało organizm.

Od tego czasu Martynka stosuje bezpieczne dla organizmu preparaty zarówno doustne jak i te zewnętrzne, przeznaczone do przemywania oczu oraz jest na specjalnej diecie.

Nowy sposób leczenia wymaga jeszcze więcej czasu i poświęcenia od mamy Martynki. Cały jej dzień ściśle związany jest z dietą, zabiegami na oczy i lekami. Leczenie to wymaga również wysokich nakładów finansowych, a z racji tego, że Pani Agnieszka – mama Martynki – opiekuje się nią cały dzień, rodzina jest na utrzymaniu jednej osoby – męża Pani Agnieszki.

Po pewnym czasie stosowania nowej terapii, rodzice dostrzegli, że oczka dziewczynki wyglądają lepiej. Choć wiedzą, że wybrany proces leczenia wymaga poświęcenia i wytrwałości w stosowaniu wszystkich zaleceń, a do tego jest kosztowny, patrzą w przyszłość pełni wiary i nadziei na całkowite uleczenie Martynki i uwolnienie jej od bólu.

Jak możesz pomóc?

Jeśli ta historia Martynki stała się bliska twojemu sercu, gorąco zachęcamy do wsparcia dziewczynki i jej rodziny by mogli kontynuować jej leczenie! 

Dary Martynkę można składać na konto Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej:

rachunek bankowy w Banku Pekao SA:

54 1240 1994 1111 0010 3162 7042

Z dopiskiem: „Dar na Martynkę Kosiorowską”.

Jeśli złożysz swój dar bez żadnego dopisku, środki przekażemy na pomoc dzieciom, które również  są pod naszą opieką.

Z góry dziękujemy za każdy dar serca.

1 % podatku

PS. Jeśli nie dysponujesz środkami, które możesz przekazać w darze, zawsze możesz odpisać 1% podatku na naszych podopiecznych! Jesteśmy organizacją pożytku publicznego!

Chrześcijańska Służba CharytatywnaKRS: 0000220518

Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych
przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną, z siedzibą w Warszawie przy ul. Foksal 8,
00-366 Warszawa. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz
ich edytowania lub usunięcia

FreshMail.pl