Pomoc pogorzelcom – podzielmy się sercem, jak robią to inni
20 lutego, 2020
Pomoc potrzebującym – Bądź solidarny w Potrzebie
16 czerwca, 2020

Pomoc w walce z ekonomicznymi skutkami koronawirusa

Pomoc ubogim

W związku z epidemią koronawirusa COVID-19 Chrześcijańska Służba Charytatywna – Blisko Serca uruchamia zbiórkę w ramach projektu „Bądź Solidarny w Potrzebie”, która pozwoli na doraźną pomoc osobom, które znajdą się w trudnej sytuacji finansowej.

Ubóstwo – skutek uboczny epidemii

Skutki obecnie panującej epidemii to nie tylko bezpośrednie zakażenia zdrowotne. Oczywistą konsekwencją jest fakt, że ludzie z wielu branż pozbawiani są pracy bądź nie mogą kontynuować swojej działalności, co w efekcie doprowadzi wielu Polaków do biedy. Osoby te pozostając w domu, tracą środki do życia – nie mają pieniędzy na żywność, opłacenie rachunków, leki czy środki higieniczne. Pracownicy z dnia na dzień tracą pracę, pozostając z niczym.

Właśnie z myślą o takich osobach pragniemy zebrać środki, które pozwolą im na przetrwanie tego trudnego czasu. Zebrane fundusze posłużą na zakup paczek żywnościowych, które nasi wolontariusze będą dostarczać do osób znajdujących się w potrzebie. Zakupimy również  środki medyczne i higieniczne, środki czystości czy też opłacimy rachunki tym, których na to nie stać. Pragniemy też zaopatrzyć wolontariuszy, którzy będą pracować w terenie i kontaktować się z osobami liczącymi na naszą pomoc w środki bezpieczeństwa. Będą to: rękawiczki, maseczki czy środki do dezynfekcji.

Pomoc ubogim – kryzys gospodarczy

Eksperci są zgodni co do tego, że nadchodzi najpoważniejszy kryzys gospodarczy od 2008 roku, być może głębszy niż wtedy. Ucierpi wiele osób, a my chcemy być gotowi na to, aby udzielić im pomocy.

Dlatego serdecznie apelujemy do wszystkich tych, którzy są chętni wesprzeć tą inicjatywę i przekazać dobrowolny dar na konto tego właśnie projektu.

 

Wielu z nas ma dobrą sytuację w postaci stabilnej pracy w branży, która nie jest zagrożona zamknięciem, oszczędności, dobra materialne czy nawet nieruchomości. Może właśnie teraz przyszedł czas, by dać od siebie cząstkę dla tych, którzy żyli od wypłaty do wypłaty, a obecnie pozostali bez środków do życia i nadziei na poprawę sytuacji.

 

Ludzie na całym świecie jednoczą się w różnorodnych akcjach pomocowych – szyją maseczki, przekazują prywatne środki dla służby zdrowia, firmy przekazują nieodpłatnie potrzebne produkty do szpitali, co jest bardzo budujące. I my – chrześcijanie, powinniśmy jednoczyć się wspierając osoby, które znajdą się w poważnych tarapatach.

 

Pomóż, jeśli możesz!

Być może w przyszłości ty również będziesz potrzebować pomocy. Wspierajmy się nawzajem.

Osoby chętne wesprzeć powyższy projekt, proszone są o wpłaty na rachunek bankowy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Banku Pekao S.A.:

54 1240 1994 1111 0010 3162 7042

Z dopiskiem: „Darowizna na Bądź Solidarny w Potrzebie – koronawirus

 

1 % podatku

PS. Jeśli nie dysponujesz środkami, które możesz przekazać w darze, zawsze możesz odpisać 1% podatku na naszych podopiecznych! Jesteśmy organizacją pożytku publicznego!

Chrześcijańska Służba CharytatywnaKRS: 0000220518

Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych
przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną, z siedzibą w Warszawie przy ul. Foksal 8,
00-366 Warszawa. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz
ich edytowania lub usunięcia

FreshMail.pl