Program: Zdrowie w twoich rękach
21 maja, 2017
Pomoc osobom głuchym
23 grudnia, 2016

Program: Wypoczynek dla dzieci i młodzieży

 

Nad morze czy w góry? Jazda konna czy rajd rowerowy? A może spływ kajakiem? Ale czy zostać w kraju? Chyba lepiej za granicę… Co wybrać? Wakacyjne „problemy” Dzieciom z rodzin ubogich takie „dylematy” są obce. Pomóż im choć raz w życiu wyjechać na prawdziwe wakacje!

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) od wielu lat organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

Dla kogo kolonie i ferie

Wychowują się zwykle w starych, odpychających kamienicach albo na wielkomiejskich blokowiskach. Odrapane elewacje, zatęchłe bramy i brudne podwórka przypominające więzienne spacerniaki albo przygnębiające, szare budynki z wielkiej płyty, otoczone rachityczną zielenią – to rzeczywistość, z którą mierzą się każdego dnia. Pochodzą z rodzin ubogich, mieszkających często w lokalach socjalnych. Dzieci, które wysyłamy na wakacje, to kolejne pokolenie wzrastające w biedzie.

Wakacyjny oddech szeroką piersią

Kolonie i ferie dla najuboższych dzieci organizujemy w malowniczo położonych ośrodkach zdrowego życia – nad morzem, nad jeziorem i w górach. Już sam pobyt w otoczeniu przyrody dostarcza tym dzieciom niezapomnianych przeżyć i ekscytujących wrażeń. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu daje im wiele radości i zadowolenia. Wycieczki, atrakcje turystyczne i wspólna zabawa pozwalają naszym podopiecznym przyjemnie, ciekawie i beztrosko spędzić czas. Taka rekreacja stanowi nie tylko gwarancję wspaniałej, wakacyjnej przygody i dobrych wspomnień, lecz także zachowania zdrowia.

Na co przeznaczamy darowizny na wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Dzięki wpłatom na ten projekt finansujemy lub dofinansowujemy kolonie i ferie dla najuboższych dzieci i młodzieży. Są one wyłaniane z rodzin objętych pomocą żywnością ChSCh lub w porozumieniu z ośrodkami MOPS. Koszt pobytu jednego dziecka na kolonii lub na feriach to ok. 600 zł.

Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych
przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną, z siedzibą w Warszawie przy ul. Foksal 8,
00-366 Warszawa. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz
ich edytowania lub usunięcia

FreshMail.pl