Bądź solidarny w potrzebie
24 grudnia, 2017
Program: Wypoczynek dla dzieci i młodzieży
14 maja, 2017

Program: Zdrowie w twoich rękach

 

Obserwowany obecnie kryzys w opiece zdrowotnej, a także postępująca medykalizacja życia i zanieczyszczenie środowiska rodzą w społeczeństwie zainteresowanie problematyką zdrowia i choroby.

Szerzące się uzależnienia: nikotynizm, alkoholizm, narkomania i lekomania skłaniają do refleksji nad mechanizmami ich powstawania oraz zmuszają do szukania skutecznych sposobów zapobiegania i leczenia tych nałogów. Epidemia nowego rodzaju schorzeń przewlekłych, tzw. chorób cywilizacyjnych, plaga bezsenności i zaburzeń nastroju, alergii i dolegliwości wynikających ze starzenia się populacji w wielu osobach budzą potrzebę poszerzania własnej świadomości zdrowotnej.

Niewydolność medycyny naprawczej (interwencji lekarskiej i leczenia farmaceutycznego), dbałość nie tylko o długowieczność, ale i o jakość życia sprawiają, że coraz więcej osób rezygnuje z roli biernego konsumenta oferowanych usług medycznych i podejmuje świadome wysiłki w celu ochrony własnego zdrowia. Ale popularność tematyki zdrowotnej nie stanowi jedynej przyczyny realizowania przez nas takich programów. U źródła naszej motywacji leży przede wszystkim przekonanie, że profilaktyka z ekonomicznego punktu widzenia należy do najskuteczniejszych i najbardziej korzystnych metod zwalczania chorób.

Na co przeznaczamy darowizny na pomoc zdrowotną

Wpłaty przekazujemy na projekty realizowane w ramach pomocy zdrowotnej. O tym, który z nich zostanie wsparty finansowo, zadecyduje potrzeba chwili.

Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych
przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną, z siedzibą w Warszawie przy ul. Foksal 8,
00-366 Warszawa. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz
ich edytowania lub usunięcia

FreshMail.pl