Pomoc chorym i cierpiącym
Marzec 16, 2017
Historia Martynki – pomoc dzieciom
Wrzesień 9, 2019

Tragiczny wypadek – dofinansowanie leczenia i rehabilitacji

Na wstępnie pragniemy serdecznie PODZIĘKOWAĆ za dotychczasowe wsparcie i zaangażowanie na rzecz podopiecznych Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. Dzięki wam udzieliliśmy pomocy takiej jak: zakup żywności, dofinansowanie leczenia i rehabilitacji naszych podopiecznych, zakup leków i środków higienicznych, zakup opału na zimę. Do dnia dzisiejszego w 2018 roku pomocą zostało objętych ponad 118 tyś osób!

Nadchodzący czas świąteczno-noworoczny to z pewnością dla wielu z nas okres szczególnych refleksji i wdzięczności za miniony rok. Mamy nadzieję, że Twój rok był dobry i obfitował w liczne dobra: możliwość pracy, nauki, spędzania czasu z bliskimi osobami, które kochasz, zdrowie, ciepłe ubranie, miejsce do spania, codzienny posiłek, a może nawet zakup nowych rzeczy lub możliwość zaoszczędzenia zarobionych pieniędzy.

Choć wydaje się, że powyższa lista składa się z prostych elementów, nie każdy miał możliwość, aby przeżyć ten rok w taki sposób.

W bieżącym roku mieliśmy przywilej pomagać wielu osobom, które z przyczyn często od siebie niezależnych znajdują się w sytuacji, z której same nie potrafią wyjść. Są to osoby ubogie, niepełnosprawne, wykluczone społecznie, poszkodowane w wyniku wypadków, głodne, chore, cierpiące lub samotne. Niektóre przypadki są tak poruszające, trudne i pełne bólu, że nie czekamy, aż dana osoba sama zgłosi się po pomoc, ale przejmujemy inicjatywę lub otrzymujemy zgłoszenie od rodziny lub przyjaciół osoby poszkodowanej.

Poznaj Kamelię

Jedną z takich właśnie osób jest 22-letnia Kamelia Kaśniewska z Łodzi. Jeszcze do niedawna wesoła, zabawna dziewczyna, pełna pasji i marzeń, wszechstronnie utalentowana studentka Akademii Sztuk Pięknych. Dziś znajduje się w ciężkim stanie, gdyż 25 września 2018 roku uległa poważnemu wypadkowi – jadąc na rowerze została potrącona przez samochód. Niestety, w wyniku wypadku Kamelia doznała poważnego uszkodzenia głowy – nastąpił obrzęk mózgu, uszkodzenie podwzgórza i pnia mózgu. Jej życie ratowano na oddziale intensywnej terapii, przez 20 dni znajdowała się w stanie śpiączki farmakologicznej. Szczęśliwie w II połowie listopada znalazło się dla Kamelii miejsce w Klinice „Budzik” w Olsztynie, która oferuje pełny program leczniczo-rehabilitacyjny dla pacjentów w śpiączce.

Obecnie Kamelia jest częściowo wybudzona, a specjaliści pracują nad przywracaniem jej kolejnych funkcji życiowych takich jak np. połykanie czy mówienie. Otrzymanie miejsca w Klinice „Budzik” było prawdziwym błogosławieństwem – jednak Kamelia nie będzie mogła przebywać w klinice cały czas. Przyjdzie taki dzień, kiedy trzeba będzie zabrać ją do domu i kontynuować rehabilitację neurologiczną, która jest bardzo kosztowna, a jednocześnie niezbędna dla Kamelii.

Dlatego już teraz pragniemy zaapelować o wsparcie finansowe dla Kamelii.

Wzajemna pomoc jest ważnym elementem życia chrześcijańskiego. W Piśmie Świętym czytamy: „Jedni drugich ciężary noście, bo tak postępując wypełnicie nakazy Chrystusa.” (List Św. Pawła do Galacjan  6,2)

Jak pomóc?

Jeśli więc  Twój rok kończy się pozytywnie  i masz powód do wdzięczności za wszystkie dobra materialne i niematerialne wartości, które posiadasz, wesprzyj Kamelię.

Pamiętaj, ze nie ma kwoty, której „nie wypada” podarować. Każda, nawet najmniejsza kwota, ale ofiarowana ze szczerego serca umożliwi kontynuację leczenia Kamelii w domu, zapewniając odpowiednią rehabilitację neurologiczną.

Dary na dofinansowanie leczenia i rehabilitacjii Kamelii można składać na konto Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej :

rachunek bankowy w Banku Pekao SA:

54 1240 1994 1111 0010 3162 7042

Z dopiskiem: „Dar na Kamelię”.

Jeśli na sercu leżą Ci również inne osoby potrzebujące, możesz złożyć dar na projekt „Bądź solidarny w potrzebie”. Zakłada on konkretną pomoc dla tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej (np. poprzez zakup niezbędnych do życia leków, żywności, opału czy wsparcie kosztownych zabiegów medycznych).

Dary na pomoc potrzebującym można składać  na konto Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej :

rachunek bankowy w Banku Pekao SA:

26 1240 1994 1111 0010 3045 8599.

Z dopiskiem: „Bądź solidarny w potrzebie”.

Z góry dziękujemy za każdy dar serca!

 

1 % podatku

PS. Jeśli nie dysponujesz środkami, które możesz przekazać w darze, zawsze możesz odpisać 1% podatku na naszych podopiecznych! Jesteśmy organizacją pożytku publicznego!

Chrześcijańska Służba Charytatywna, KRS: 0000220518

Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych
przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną, z siedzibą w Warszawie przy ul. Foksal 8,
00-366 Warszawa. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz
ich edytowania lub usunięcia

FreshMail.pl