Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

19-26 maja: Tydzien Wege

9.05.2019, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 19-26 maja i obejmie szereg wydarzeń w całej Polsce, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów –  zdrowia i środowiska czy zwierząt.

W tym roku również i Chrześcijańska Służba Charytaywna włącza się w promocję wydarzenia, gdyż zdrowa, pełnowartościowa dieta roślinna stanowi ważny element składający się na zdrowie i dobre samopoczucie społeczeńswa. Dlatego tez w prowadzonych przez nasza organizację Klubach Zdrowia będziemy promowac  "Tydzien Wege" kierując przesłanie wydarzenia nie tylko do wegetarian i wegan, ale też (a może przede wszystkim) do wszystkich osób, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety czy dla samych siebie.

Warszawskie obchody zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

Tegoroczną edycję imprezy otworzy 10. edycja Biegu Wegańskiego organizowanego przez Fundację Run Vegan. Bieg łączy radość biegania ze smakami kuchni roślinnej.

XIII edycja Tygodnia Wege będzie obfitować w wydarzenia dedykowane mamom: 23 maja odbędzie się spotkanie z Joanną Michnicką, autorką książki Mama na roślinach oraz dietetyczką Iwoną Kibil specjalizującą się w żywieniu dzieci. Spotkanie poprowadzi Violetta Domaradzka, która sama jest mamą weganką. W Dzień Matki zorganizujemy Wegański Piknik z pysznym jedzeniem, produktami dla dzieci i mam oraz rozbudowaną strefą warsztatów i wykładów dla całych rodzin na Polu Mokotowskim.

Jako Chrześcijańska Słuzba Charytatywna szczególnie zapraszamy na 22 maja do SGH (godz. 18:00-20:00, al. Niepodległości 162, 02-554 Warszawa) na panel ekspercki pt. "Czy nabiał jest niezbędny w naszej diecie?". W Panelu weźmie udział Pani Iwa Jonik, która jako lekarz i wykładowca niejednokrotnie braa udział w organizowanych przez nas Klubach Zdrowia.

Podczas panelu będzie możliwość rozmowy z ekspertami z dziedziny medycyny i dietetyki o wpływie diety na profilaktykę i rozwój chorób ze szczególnym uwzględnieniem mleka i jego przetworów. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy nabiał jest niezbędny w diecie człowieka do zachowania zdrowia, czy może wręcz przeciwnie - wpływa na rozwój chorób?

Podczas warszawskich obchodów Tygodnia Wege odbędzie się także live cooking show z blogerem Weganonem – pokaz gotowania połączony z degustacją w ogródku restauracji Caffe Miasto otwarty dla każdego przechodnia.

Nie zabraknie również poświęconego spożyciu nabiału panelu dyskusyjnego z lekarzami oraz wydarzenia MeetVeg, czyli spotkania ze znanymi youtuberami i influencerami, którzy w mediach społecznościowych promują dietę roślinną.

Organizowana impreza promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe.

 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij