Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Afrykańskie zbliżenia

2.11.2011, Pomoc Rwandzie

21 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłaju o kulturze i życiu na Czarnym Lądzie opowiadała Nina Mocior, koordynatorka projektów rozwojowych w Rwandzie, realizowanych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) i Fundację ADRA Polska, a współfinansowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej w 2011 roku. Organizatorami spotkania byli gmina Kłaj oraz Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji.

Jako wolontariuszka ChSCh Nina prowadziła w Rwandzie kursy pierwszej pomocy, pomagała w Centrum dla Dzieci Ulicy w Kigali i sierocińcu w Gakoni oraz uczestniczyła w dystrybucji wózków inwalidzkich dostarczonych do kraju tysiąca wzgórz w ramach akcji „Białostoczanie Afryce”. Podczas programu w Kłaju opowiadała o ludziach i życiu w afrykańskiej wiosce oraz popularnych rwandyjskich zwyczajach. „Pokażę wam prawdziwą Afrykę. Na przekór stereotypom zobaczycie szczęśliwych ludzi i piękną przyrodę” – mówiła, otwierając spotkanie. Podczas programu słuchacze mogli obejrzeć bogatą galerię zdjęć i wczuć się w klimat rwandyjskiej codzienności. „Po godzinie 18 robi się ciemno, wówczas cała wioska gromadzi się w jednym miejscu. Rozpoczyna się wieczór tańca i śpiewów. To urocze” – opowiadała Nina.
 
Czytaj więcej o projektach realizowanych przez ChSCh w Rwandzie.

Razem dla Rwandy!
Jeśli chcesz wesprzeć pomoc zagraniczną, w tym projekty realizowane przez ChSCh w Rwandzie, wpłać dar na konto Fundacji ADRA Polska, Partnera ChSCh:

Fundacja ADRA Polska
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
49 1240 1994 1111 0010 3092 3882

Zachęcamy do skorzystania z przelewu on-line.

Serwis Informacyjny ChSCh

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij