Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Debata: edukacja globalna. Zgłoś się!

28.11.2013, Edukacja globalna

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) zaprasza na debatę: Edukacja globalna w odniesieniu do uczniów i uczennic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, która odbędzie się 13 grudnia (piątek), w godz. 11–14 w Warszawie w Centrum Myśli Jana Pawła II (1Piętro, ul. Foksal 11).

Edukacja globalna, mająca na celu stworzenie lepszego i bardziej sprawiedliwego świata, musi być dostępna dla wszystkich bez wyjątku. Jej nieobecność lub niedostosowanie do osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zaprzecza podstawowym celom, które jej przyświecają – m.in. zapobieganiu dyskryminacji.

Podjęcie tej problematyki oraz próba zainicjowania szerszej debaty w tym zakresie stanowić ma w zamyśle organizatora kolejny krok na drodze poprawy jakości edukacji globalnej w Polsce oraz rozszerzenia jej oddziaływania.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział:
mgr Marta Gontarska (Instytut Globalnej Odpowiedzialności)
dr Patrycja Jurkiewicz (Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej)
dr Urszula Markowska-Manista (Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej)
mgr Magdalena Trojanek (Grupa Zagranica)
mgr Lidia Klaro-Celej (Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych nr 1 w Warszawie)

Zobacz biogramy panelistek (w załączniku).

Do audytorium zapraszamy:
– edukatorów/-ki zajmujące się edukacją globalną (edukacją rozwojową, między- i wielokulturową, o prawach człowieka, edukacją dla zrównoważonego rozwoju, dla pokoju i zapobiegania konfliktom, edukacją ekologiczną)
– studentów/-ki (w tym doktorantów/-ki) i absolwentów/-ki pedagogiki przygotowującej do pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (pedagodzy specjalni, pedagodzy terapeutyczni, logopedzi, pedagodzy pracujący z dziećmi niedostosowanymi społ., pedagodzy pracujący z dziećmi odmiennymi kulturowo itd.)
– studentów/-ki ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
– nauczycieli/-ki i wychowawców/-czynie pracujące z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
– teoretyk/-ów zajmujących się szeroko rozumianą problematyką edukacji globalnej (środowisko akademickie)
– przedstawicieli/-ki instytucji/organizacji zajmujących się edukacją globalną (edukacją rozwojową, między- i wielokulturową, o prawach człowieka, edukacją dla zrównoważonego rozwoju, dla pokoju i zapobiegania konfliktom, edukacją ekologiczną)
– reprezentantów/-ki instytucji/organizacji zajmujących się problematyką osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
– przedstawicieli/-ki kuratorium oświaty, ORE, MSCDN i in. placówek doskonalenia nauczycieli.

Zobacz szczegółowy program debaty (w załączniku).

Zgłoś się! Jeśli jesteś zainteresowany, wypełnij krótki formularz, wyślij go na edu@bliskoserca.pl i zasiądź w audytorium! Liczba miejsc ograniczona!

Pobierz krótki formularz zgłoszeniowy (w załączniku).

Masz pytanie? Zadzwoń: tel. 609 480 279.

Przypominamy: 13 grudnia (piątek), w godz. 11–14 w Warszawie w Centrum Myśli Jana Pawła II (1Piętro, ul. Foksal 11, w bramie domofon nr 30). Dojazd tramwajem od dworca Warszawa Centralna w kierunku Muzeum Narodowego (3. przystanek od dworca: Muzeum Narodowe, dojazd trwa ok. 8 min). 

Debata jest częścią projektu „Edukacja globalna w nauczaniu osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” realizowanego przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną i współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

Logo

Załączniki

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij