Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Dlaczego ja?! Niezwykły musical z niezwykłym celem

28.05.2013, Bądź Solidarny w Potrzebie

– Kiedy w naszym życiu wszystko układa się dobrze, przyjmujemy to za coś naturalnego. Kiedy natomiast pojawia się cierpienie – pytamy: Dlaczego ja!? Właśnie o tym opowiadać będzie musical, z którym wystąpimy w najbliższy piątek – mówi Marek Rusek z zespołu EMAUS. Już 31 maja w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim podczas tego niezwykłego wydarzenia artystycznego będziemy mogli pomóc 18-letniemu Patrykowi, choremu na mukowiscydozę.

Patryk od urodzenia cierpi na ciężką chorobę genetyczną. W jej wyniku organizm wydziela zbyt gęsty śluz, a to prowadzi do poważnych uszkodzeń wielu organów, m.in. trzustki, żołądka, a także – w najbardziej wyraźny sposób – płuc. Choroba zdominowała całe jego życie, praktycznie wszystkie czynności, jakie wykonuje, mają z nią związek; miesięczny koszt leczenia wynosi 3,5-4 tys. zł.

W pomoc Patrykowi zaangażował się m.in. zespół EMAUS, który już w najbliższy piątek, 31 maja, o godzinie 19 w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim (ul. Spółdzielcza 9) wystąpi z musicalem Dlaczego ja…? Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc Patrykowi. Organizatorem wydarzenia jest Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh). Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Poznaj historię Patryka.

Złóż dar na konto zbiórki publicznej i pomóż Patrykowi:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042
z dopiskiem „Patryk Fiuk”.

Czytaj na bieżąco informacje o Patryku i pomagaj mu za pośrednictwem Facebooka: www.facebook.com/ChrzescijanskaSluzbaCharytatywna

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij