Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Duch Święty po huraganie wojny. Misje w Rwandzie dzisiaj

2.04.2014, Pomoc Rwandzie

Już 4 kwietnia, o godz. 9 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (ul. Dewajtis 5, sala 116) rozpocznie się konferencja naukowa pt. Duch Święty po huraganie wojny. Misje w Rwandzie dzisiaj. Jej gościem będzie m.in. Piotr Nowacki, dyrektor ds. programowych Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Zapraszamy!

Chrześcijańska Służba Charytatywna jest jedną z nielicznych polskich organizacji społecznych pomagających w kraju tysiąca wzgórz, czyli w Rwandzie. W latach 2010-2013 dzięki realizowanym przez nią projektom, współfinansowanym w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, setki dzieci z niepełnosprawnością uzyskało łatwiejszy dostęp do edukacji szkolnej m.in. poprzez budowę podjazdów dla wózków inwalidzkich i toalet dostosowanych do ich potrzeb oraz szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek z podstaw pracy z uczniami i uczennicami niewidomymi i słabowidzącymi. Ponadto wiele rodzin, których członkami są osoby zakażone wirusem HIV lub chore na AIDS, otrzymało latryny i proste urządzenia do mycia rąk. Chronią one ich zdrowie i życie, znacząco zmniejszając ryzyko zapadnięcia na czerwonkę, tyfus i inne poważne choroby.

Rwanda dziś to kraj rozwijający się. Podczas konferencji Duch Święty po huraganie wojny (…) dowiemy się, jaki udział w ekonomicznej i społecznej odbudowie Rwandy po ludobójstwie w 1994 r. mieli Polacy. Zapraszamy 4 kwietnia, o godz. 9 na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (ul. Dewajtis 5, sala 116). Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji.

Czytaj o pomocy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej Rwandzie.

Przekaż darowiznę na działalność statutową Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, w tym na pomoc Rwandzie:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
konto: 26 1240 1994 1111 0010 3045 8599

Możesz skorzystać z przelewu on-line.

(aw)

Załączniki

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij