Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

E-porady – ułatwiają życie

1.04.2015, nieprzypisany

Spotkanie z doradcą zawodowym, prawnikiem, psychologiem? To dla wielu nie lada wyzwanie. Jednak dzięki e-poradom to zadanie jest o wiele prostsze. Wystarczą chęci i komputer z dostępem do Internetu.

Prawie co ósma osoba w Polsce jest niepełnosprawna. Mimo, że sytuacja takich osób stopniowo zmienia się na plus, wielu jest takich, dla których ich trudne położenie wciąż jest barierą nie do pokonania. Wielu rezygnuje z aktywnego życia i zamyka się w sobie.

E-porady udzielane są w ramach projektu „E-pomocni”, realizowanego przez Chrześcijańską Służbę Charytaywną i współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Polega on na udzialaniu darmowych porad online. Do dyspozycji wszystkich chętnych są czekający na pytania prawnik, psycholog oraz doradca zawodowy.

– E-porady to szansa na poprawę sytuacji na rynku pracy dla osób z niepełnosprawnością, a także możliwość dla tych, którzy także z powodu własnych obaw lub ograniczeń boją się lub nie mogą spotkać się np. z psychologiem – mówi Monika Nowacka, koordynatorka.

Wiele osób niepełnosprawnych nie wie o wszystkich przysługujących im uprawnieniach, możliwościach uzyskania sprzętu rehabilitacyjnego itp. Teraz będą mogły bez obaw i za darmo skontaktować się z doradcami, którzy pomogą im w uzyskaniu pomocnych informacji. A także wesprzeć ich np. w problemach emocjonalnych.

Strona e-porad dostępna jest pod adresem www.bliskoserca.pl/eporady Korzystanie z konsultacji jest bezpłatne i anonimowe. Można wielokotnie korzystać z porad jednego lub wielu specjalistów.

 Projekt „E-pomocni” jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij