Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Edukacja globalna: pierwsza w Polsce taka publikacja, już dostępna!

30.12.2013, Edukacja globalna

W ramach projektu „Edukacja globalna w nauczaniu osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” ukazała się prekursorska, pierwsza w Polsce recenzowana publikacja pod redakcją zawierająca materiały edukacyjne do nauczania edukacji globalnej uczennic i uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jej redaktorkami są dr Urszula Markowska-Manista oraz mgr Aleksandra Niedźwiedzka-Wardak z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.   

Publikacja jest efektem pracy wspomnianych ekspertek z zakresu edukacji globalnej, a także studentek i absolwentek pedagogiki przygotowującej do pracy z uczennicami i uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz psychologii. Zawiera m.in. wprowadzenie teoretyczne do zagadnienia edukacji globalnej, przedstawienie kwestii edukacji globalnej w polskiej rzeczywistości oświatowej oraz materiały edukacyjne. Jak czytamy w recenzji dr hab. Joanny Głodkowskiej, prof. Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie „Jest to materiał wyraźnie nastawiony na inspirowanie nauczycieli do budowania interesujących kontekstów edukacyjnych”, zaś „zróżnicowanie tematyczne zagadnień jest jednym z ważnych atutów tej publikacji (…)”. Druga z recenzentek książki, dr Katarzyna Górak-Sosnowska stwierdza: „Ukierunkowanie na potrzeby konkretnej grupy docelowej i dopasowanie treści materiałów do jej potrzeb edukacyjnych to jedna z najmocniejszych stron opracowania”.

Publikację w formie pliku PDF można pobrać bezpłatnie poniżej. Publikacja zawiera materiały audio i wideo – dla pełnej funkcjonalności rekomendujemy używanie programu Adobe Reader (bezpłatne pobieranie: http://get.adobe.com/pl/reader/).

Projekt „Edukacja globalna w nauczaniu osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” realizowany przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) był współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

Logo

Załączniki

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij