Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Gest serca może zmienić świat. Rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności

15.03.2012, Pomoc żywnościowa

23–25 marca w wielu miastach Polski odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności. W ubiegłym roku podczas akcji zorganizowanej przez 18 banków żywności 16 tys. wolontariuszy zebrało w sumie 190 ton artykułów spożywczych. Trafiły one do fundacji i stowarzyszeń prowadzących m.in. jadłodajnie, pomoc osobom chorym i dzieciom. Podobnie będzie w tym roku.

Ze statystyk GUS wynika, że w 2010 roku ponad 2 mln Polaków było zagrożonych ubóstwem bądź wykluczeniem społecznym. Co trzecie polskie dziecko jest niedożywione. Banki żywności na co dzień koordynują pomoc w ramach unijnego programu PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej), jednak zbiórki żywności, szczególnie w okresach przedświątecznych, to kolejna okazja na zgromadzenie dodatkowych artykułów spożywczych.

W tegoroczną zbiórkę włączają się między innymi wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Organizacja posiada ponad 70 lokalnych filii, z których ponad 30 systematycznie współpracuje z bankami żywności, prowadząc wydawanie artykułów spożywczych. Za każdym razem od kilku do kilkunastu filii włącza się w organizowane przez banki zbiórki. W tym roku w Wielkanocnej Zbiórce Żywności pomagać będą ochotnicy ChSCh z Gdańska, Lidzbarka Warmińskiego, Poznania, Rudy Śląskiej i Zabrza.   

Aby pomóc, wystarczy odwiedzić jeden ze sklepów biorących udział w akcji, zakupić produkty z długim terminem ważności, np. konserwy, olej, mąkę czy cukier, i wrzucić do oznakowanych koszy.

Bądźmy wrażliwi, bo każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie i składa się na tysiące małych kropel, tworzących potężne wsparcie dla tych, którzy go najbardziej potrzebują!      

Poniżej znajduje się lista sklepów, w których pojawią się wolontariusze ChSCh.

Bytom (filia Zabrze)
Biedronka, ul. Frenzla 25 

Gdańsk
Sieć 34:
ul. Wawelska 23 (Ujeścisko) 
ul. Wyzwolenia 28 (Nowy Port)

Katowice (filia Ruda Śląska)
Biedronka, ul. Zielonogórska 1

Lidzbark Warmiński
LUX, ul. Polna 2
LUX 4, ul. Wysoka Brama 25
Sklep spożywczy BARTEK, ul.  Wiejska 46
RYWAL, ul. Poniatowskiego 16
DELIKATESY, ul. Plac Wolności 2 
Biedronka ul. Lipowa 5
Sklep Milea, ul. Ogrodowa 1
Lidl, ul. Wiejska 1

Poznań
Chata Polska, Os. Przyjaźni 132c

Ruda Śląska
Biedronki:
ul. Kłodnicka 70 (Halemba)
ul. Planty Kowalskiego 1 (Nowy Bytom)

Zabrze
Biedronki:
ul. Klonowa 15
ul. Szczęść Boże 6
ul. Hermisza 16
ul. Krakowska 3
ul. Wolności 480
ul. Franciszkańska 19

Czytaj o pomocy żywnościowej.

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij