Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Inspirujące doświadczenie "Identity. Stay connected"

4.05.2018, nieprzypisany

Do utworzenia projektu „Identity. Stay connected." zainspirowali nas młodzi ludzie od samego początku zaangażowani w proces tworzenia projektu. Został on stworzony w czasie spotkań i dyskusji na temat tożsamości młodych ludzi oraz poszukiwaniu własnej drogi zawodowej.Nasze obserwacje, liczne rozmowy z uczestnikami, a także obiektywne dane wskazujące na to, że uzależnienie od nowoczesnych technologii jest zjawiskiem bardzo powszechnym nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również tych, którzy mają im dawać przykład, czyli nas, osób dorosłych, wykształconych i pozornie świadomych swoich kompetencji.

Dlaczego pozornie? W dobie serwisów społecznościowych, w tym także tych, które skierowane są na rozwój naszej kariery (linkedin, golden line i inne), opieramy świadomość samych siebie na tym, co mówią inni, jaki typ zdjęć i informacji z naszego życia zdobywa najwięcej „lajków", komentarzy, udostępnień. Jesteśmy w stanie mówić o kompetencjach, które posiadamy, które cenione są przez potencjalnego pracodawcę (kreatywność, zaradność, asertywność, umiejętność negocjacji, odporność na stres), ale ile tak naprawdę z tych kompetencji można włączyć w prawdziwy, autentyczny samoopis? Ile z nich składa się na Ciebie, to jakim człowiekiem jesteś? Jaka jest Twoja natura? Jaki bagaż nosisz w sobie? Czego jeszcze nie pokazałeś światu? Czego jeszcze o sobie nie wiesz? Powyższe pytania zadajemy sobie coraz rzadziej, bowiem rzadko mamy czas na to, by móc w pełni oddać się chwili, wczuć się w swój stan i emocje, poznać samego siebie. A jeśli już ten czas odnajdujemy, pokusa używania nowoczesnych technologii i stałego bycia online jest trudna do pokonania. I jest to powszechne – trudno w zabieganiu odmówić sobie szybkiej i łatwej rozrywki. Teraz masz na to szansę, by wrócić do tych pytań i w pełni doświadczyć odpowiedzi na nie. Pogłębić samoświadomość, ćwiczyć uważność, połączyć się na nowo ze swoją naturą i wyrazić siebie poprzez muzykę. Odkryć swoją tożsamość zawodową. Poznać swoje mocne strony i być bardziej świadomym decyzji podejmowanych w przyszłości. Uczyć się szczęścia. Dokonać refleksji nad sobą i swoimi relacjami. Odkryć w sobie nieznane. Dać to odkryć innym. Wartością dodaną naszego projektu jest innowacyjne połączenie dwóch pasji – psychologii i sztuki – które stwarzają niepowtarzalne pole do poznania i zrozumienia siebie oraz innych.

Wymiana jest realizowana przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną Oddział Łódzki dzięki dofinansowaniu programu Erasmus+.

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij