Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Kotlina Kłodzka: Historia Józefa - edukacja społeczna

29.03.2019, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Dnia 21.03.2019 r. w ramach projektu Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej : „Edukacja społeczna dzieci, młodzieży i dorosłych grupa teatralna „Ziarenko gorczycy” z Kotliny Kłodzkiej wystawiła sztukę pt.: „Historia Józefa” opartą na dziesięciu rozdziałach z Księgi Rodzaju.                     
Spektakl obejrzało około 150 dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej wraz z nauczycielami, opiekunami i dyrekcją. Był to już trzeci występ grupy, którą co roku zaprasza Szkoła Podstawowa Nr 6 w Nowej Rudzie w Drogosławiu z okazji pierwszego Dnia Wiosny. Impreza szkolna zawiera zawsze przesłanie na temat zdrowia. Poprzednie spektakle zachęcały do zachowywania zasad zdrowia i nie stosowania używek. Obecny spektakl  ukazujący problemy rodzinne biblijnych bohaterów pomagał zrozumieć jak można  rozwiązać konflikty  i przywrócić zdrowe relacje i więzi między rodzeństwem. Życzliwe środowisko rodzinne jest bowiem jednym z bardzo ważnych aspektów zdrowia psychicznego  i decyduje o szczęściu i rozwoju zarówno dzieci jak i dorosłych. Cieszymy się,  że mądrość ukrytą na kartach Pisma Świętego można było przedstawić tak licznej grupie młodych umysłów.

„Miłością braterską jedni drugich miłujcie, wyprzedzajcie się wzajemnie w okazywaniu szacunku.” (Rz. 12,10)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij