Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

„Mam talent” nie tylko w TVN

15.09.2011, Świetlice środowiskowe

„Mam talent” nie tylko w TVN?! Oczywiście. Wychowawcy Świetlicy Środowiskowej „Garaż” w Opolu, prowadzonej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną zaproponowali nową formułę programu. Bo przecież nie tylko śpiewać każdy może, ale i każdy ma jakiś talent.

Konkurs – zorganizowany dla podopiecznych świetlicy – odbył się 1 września w „Garażu”. Dzieciaki miały szansę pokazać się z jak najlepszej strony, przedstawić swoje umiejętności przed jury w składzie: Magdalena Wrzesińska, kierownik świetlicy, Maria Rożynek, psycholog i Anna Wycisło, wychowawczyni. Zaszczytne pierwsze miejsce zdobyli Piotrek i Kewin, którzy tańcząc, wykonywali salta, przeskoki przez siebie oraz przeróżne skoki na rękach.

– Z jednej strony jestem zdziwiony, że wygrałem, a z drugiej szczęśliwy – mówi o swoich wrażeniach Piotrek. – Skoki na rękach ćwiczę od czterech miesięcy. Dotąd nie miałem żadnej kontuzji.

Na drugim miejscu uplasowali się Kewin, Beata i Piotrek za skoki na długiej skakance-kręconce, a na trzecim – Patrycja za kręcenie trzema hula-hoop. Pozostali podopieczni zaprezentowali własnoręcznie wykonane origami, skoki na skakankach, odbijanie piłki oraz wyczynową jazdę na deskorolce.

– Udział w konkursie pozwolił dzieciakom wzmocnić więzi społeczne, ośmielił je do publicznych występów i na chwilę pozwolił poczuć się tak, jakby naprawdę uczestniczyły w programie – podsumowuje Magdalena Wrzesińska.

Może niektórzy naprawdę odważą się zaprezentować swoje umiejętności w „Mam talent”? Pierwszy krok, a raczej występ mają już za sobą.

Czytaj o świetlicach środowiskowych.

(mp)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij