Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Międzynarodowa wizyta młodzieży w liceum w Wiśle

30.04.2018, nieprzypisany

27.04.2018 międzynarodowa grupa młodzieży biorącej udział w projekcie "Philosophy Enhancing Critical Thinking" odwiedziła Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle. Podczas odwiedzin w Liceum międzynarodowa młodzież przeprowadziła interaktywne warsztaty z uczniami z trzech klas. Tematyka warsztatów obracała się wokół kwestii społecznych, kulturowych i filozoficznych. Zajęcia dotyczyły na przykład stereotypów, kultury Estonii i Albanii, problematyki social media i wpływu tych mediów na społeczeństwo. Zarówno polscy uczniowie, jak i młodzież z Albanii i Estonii docenili spotkanie w Liceum jako wartościowe przeżycie.

Wizyta w Liceum w Wiśle była częścią wymiany młodzieży finansowanej w ramach programu Erasmus+. Wymiana ta zorganizowana została przez fundację Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Podkarpacki, we współpracy z "Estonian Association of Persons with Disabilities" z Estonii oraz Shkoder University z Albanii. Wymiana ta miała miejsce w Wiśle, między 22 a 28 kwietnia 2018. W wymianie wzięło udział 27 uczestników (+2 osoby towarzyszące) pochodzących z Polski, Albanii i Estonii. Podczas wymiany młodzież analizowała wspólnie teksty socjologiczne i filozoficzne. Uczestnicy wymiany dyskutowali również na temat problemów społecznych najbardziej istotnych z punktu widzenia ich krajów. Program wymiany był także pełen różnego typu gier, symulacji, warsztatów, które pomogły młodzieży wspólnie zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość oraz ważne w dzisiejszym świecie kwestie (takie jak na przykład, włączenie społeczne, globalizacja, nierówności społeczne).

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij