Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

„Miś ma smutną minę dziś”

15.02.2011, Świetlice środowiskowe

W czterech polskich miastach: Wrocławiu, Gdańsku, Lidzbarku Warmińskim i Opolu działają świetlice środowiskowe prowadzone przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh). Ich celem jest wsparcie dzieci zaniedbanych, żyjących w środowiskach zagrożonych marginalizacją. Opieka, pomoc w odrabianiu lekcji, posiłek, a nade wszystko pozytywne wzorce czy wskazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu to drogi do realizacji tego celu.

Wrocławska Świetlica Środowiskowa „Miś” przez trzy godziny dziennie, od poniedziałku do piątku, służyła pomocą dzieciom, prowadząc zajęcia wyrównawcze, integracyjne, a także zapewniając posiłek. Okolice ulicy Oleśnickiej, gdzie mieści się placówka, szczególnie obfitują w środowiska patogenne, dlatego wolontariuszom z Wrocławia bardzo zależy na jej funkcjonowaniu. Nie mogą zawieść swoich 20 wychowanków. 

„Miś” przeżywa trudne chwile w związku z brakiem dofinansowania z Urzędu Miasta. W pierwszym rzędzie trzeba zapewnić środki na opłaty związane z eksploatacją lokalu (czynsz, media, ogrzewanie elektyczne) i na dożywianie sporej grupy podopiecznych, kupno materiałów do zajęć. Dlatego Joanna Gajdzińska-Karyjewska – dobry duch świetlicy – czeka na decyzje Urzędu Miasta w sprawie dofinansowania poszczególnych projektów i szuka sponsorów. Liczy się każdy grosz. Jeśli możesz i ty dołóż swój.

Złóż dar na działalność dobroczynną:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Świetlica Środowiskowa „Miś”
ul. Oleśnicka 4
50-320 Wrocław
konto: 33 1240 1994 1111 0010 3068 9430 

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij