Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Pączki i gitara

21.03.2011, Świetlice środowiskowe

Co to jest? Składa się z grotu, beczki, trzonu (shaft), piórka. Młodzi ludzie ze Świetlicy Środowiskowej „Garaż” w Opolu bez trudu zgadną. To oczywiście rzutka. Podczas ostatnich ferii zimowych sporo się dowiedzieli o darcie, grze liczącej – jak twierdzą jedni – kilkaset, a według niektórych kilka stuleci. A choć od 1989 roku istnieje Polska Federacja Darta, sport ten w naszym kraju znany jest bardziej jako gra w rzutki. W opolskiej świetlicy mają prawdziwego eksperta w tej dziedzinie. Piotr wyjaśniał zasady darta, uczył, jak skutecznie celować, pokazał trofea zdobyte na turniejach. Inni także dzielili się swoimi pasjami. Był nawet koncert gitarowy w wykonaniu Oskara i Tomka.

Podczas dwóch tygodni ferii, w drugiej połowie lutego, świetlica była czynna do godziny 14. Dzieci i młodzież brały udział w zabawach zespołowych, zajęciach plastycznych, socjoterapeutycznych i grach. Razem oglądano fabularne i animowane filmy, rozegrano turniej gry w piłkarzyki. Były także wspólne wyjścia – kino skusiło klasyką, bo Misia Yogi lubią wszyscy. A na kręgielni radzili sobie i duzi, i mali. Zabawa była przednia.

– Po feriach zapraszamy tradycyjnie, od poniedziałku do czwartku, między godziną 14 a 18 – mówi Magdalena Wrzesińska, prowadząca świetlicę. – Zawsze jest coś ciekawego do zrobienia. No i specjalne okazje... Tłusty Czwartek świętowaliśmy, nie licząc kalorii. A na Dzień Kobiet chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek niespodziankę: papierowe kwiatki i całkiem prawdziwe słodycze.

Czytaj więcej o pomocy ChSCh dla dzieci i młodzieży.

Złóż dar na działalność dobroczynną:

Świetlica Środowiskowa „Garaż”
ul. Niedziałkowskiego 9a
45-085 Opole
konto: 90 1240 1994 1111 0010 3068 9762

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania deklaracji podatkowej: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij