Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Publikacja „Warto oszczędzać, aby być bardziej szczęśliwym”

24.02.2018, Bądź Solidarny w Potrzebie

Po blisko dwóch latach pracy i konsultacji powstała publikacja naszej wolontariuszki Moniki Koperkiewicz pod tytułem „Warto oszczędzać, aby być bardziej szczęśliwym”. Jest to relacja z jej i jej rodziny oszczędnego życia nacechowanego radością ze służby drugiemu człowiekowi. Publikacja idealnie wkomponowuje się do coraz bardziej popularnego trendu w stylu życia związanego z minimalizmem.

Monika Koperkiewicz od roku 2010 jest kierownikiem filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Opolu Lubelskim. Jako wolontariuszka naszej organizacji wraz z mężem i kilkoma innymi wolontariuszami prowadzi nieprzerwalnie szereg działań pomocowych w tym regularnie pomoc żywnościową i odzieżową dla osób ubogich z gminy Józefów nad Wisłą w której mieszka. Pomimo ubóstwa swojej rodziny Monika z mężem odnaleźli sposób na godne i szczęśliwe życie nakierowane na prawdziwe wartości jakie tak naprawdę liczą się w życiu.

„Od wielu lat jestem zainspirowany prostotą życia rodziny Moniki Koperkiewicz; faktem, że można być szczęśliwym i żyć w prawdziwej obfitości służąc ludziom w potrzebie mając samemu tak niewiele.” – mówi Piotr Nowacki, dyrektor ds. programowych Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

Ponieważ Monika Koperkiewicz zgodziła się podzielić swoim kilkunastoletnim doświadczeniem ze swojej i jej rodziny świadomej drogi życiowej Chrześcijańska Służba Charytatywna postanowiła wydać publikacje, która z pewnością będzie pomocą dla każdej osoby czy też rodziny, a szczególnie dla tych, którzy mają problemy finansowe. Publikacja była tworzona blisko dwa lata i została skonsultowana z wieloma osobami związanymi z tematyką oszczędzania czy też zdrowia, tak aby zwiększyć przydatność tej publikacji dla każdej osoby ją czytającej. Zespół redakcyjny jest świadomy, że publikacja nie jest idealna, ale jej głównym celem jest zainspirowanie czytelnika przykładem Moniki Koperkiewicz do poszukiwania swojej drogi mądrego życia, a nie dawanie gotowych wzorców do naśladowania. Publikacja idealnie wkomponowuje się do coraz bardziej popularnego trendu w stylu życia związanego z minimalizmem. Minimalizm życiowy jest trendem, który obecnie rozwija się jako odpowiedź, na masową i bezmyślną konsumpcję. Jest sposobem na uwolnienie się jednostki od przymusu konsumowania coraz większej ilości produktów, które bywa, że nie tylko nie dają nam szczęścia ale nawet mogą nam przeszkadzać w jego posiadaniu. W życiu minimalisty, każdy przedmiot powinien mieć swoje przeznaczenie, konkretną funkcję. Minimalista skupia się na bogaceniu się wewnętrznie a nie w bogaceniu się w rzeczy materialne. W świecie chrześcijańskim korzenie minimalizmu można upatrywać w samym początku jego powstawia, a mianowicie w skromnym życiu Jezusa Chrystusa.

Biorąc pod uwagę powyższe zespół redakcyjny ma nadzieje, że ta załączona poniżej w postaci pliku PDF publikacja Moniki Koperkiewicz będzie cenną inspiracją ku bardziej spełnionemu życiu dla każdej osoby ją czytającej.

Załączniki

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij