Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Relacja: Bieg Pomocy 2019

4.08.2019, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

14 lipca o godz. 11:00  w Centrum Rekreacyjno- Wypoczynkowym „Polubie", odbyła się kolejna, 7. edycja "BIEGU poMOCY". Bieg przełajowy na dystansie 10 km oraz 3,3 km jest imprezą charytatywną, w trakcie której zbierane są środki finansowe na pomoc dla osób znajdujących się w potrzebie. W trakcie tegorocznego biegu zbierano środki dla 10-letniej Nataszy.

W Biegu udział wzięło 254 osoby, mógł to być każdy – niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Wybraną trasę można było nie tylko przebiec, ale także przejść,  jeśli ktoś z uczestników ma takie życzenie, gdyż nie wynik był tutaj najważniejszy. Celem biegu była pomoc małej dziewczynce – Nataszy ze Świdwina. W czasie biegu zebraliśmy ponad 10.000 zł na rehabilitację Nataszy.

Natasza jest uśmiechniętą 10-latką mieszkającą w Świdwinie. Ma swoje marzenia, największym zapewne jest to, aby pobiegać z rówieśnikami, uwolnić się od wózka, do którego przykuło ją dziecięce porażenie mózgowe. Rok temu przeszła operację kręgosłupa. Natasza wymaga ciągłej rehabilitacji, aby mogła w miarę sprawnie funkcjonować. Jej samotna mama – Kasia – utrzymuje się wyłącznie z renty oraz zasiłków i nie stać jej na zapewnienie odpowiedniej ilości zabiegów dla córki.

Bieg Pomocy to inicjatywa, która już od kilku lat jest organizowana przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną oraz jej partnerów, na rzecz osób znajdujących się w potrzebie. Co roku w lipcu, organizowany jest bieg przełajowy na dystansie 10 km oraz 3,3 km, który swój początek ma w Zatoniu – w Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowym Polubie.

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij