Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Słodko-gorzki smak czekolady

18.11.2013, Edukacja globalna

Zagadnienie sprawiedliwego handlu było tematem inicjatywy przeprowadzonej 18 listopada z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej dla młodzieży uzdolnionej na terenie Bursy Szkolnej nr 3 w Lublinie.

Uczestnicy i uczestniczki poznali m.in. fakty na temat wyzysku producentów i producentek z krajów globalnego Południa, pojęcie Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade), specyfikę spółdzielni producenckich zajmujących się wytworem kakao i czekolady oraz korzyści płynące z nabywania produktów pochodzących ze Sprawiedliwego Handlu.

Inicjatywa była częścią projektu „Edukacja globalna w nauczaniu osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” realizowanego przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) i współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

Projekt „Edukacja globalna w nauczaniu osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” jest  współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij