Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Służba Dziecku w Krainie Zabawy

27.04.2011, Świetlice środowiskowe

W gdańskiej Świetlicy Środowiskowej „Służba dziecku” prowadzonej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) spore poruszenie. To oczywiste, bo w perspektywie wiele atrakcji.

28 kwietnia preludium – dzieci czeka całodzienna wyprawa. Sama wycieczka nad morze nie byłaby pewnie tak ekscytująca dla młodych gdańszczan, ale w powiązaniu z wizytą w Krainie Zabawy w dzielnicy Przymorze – warta trudu. Dla niewtajemniczonych – Kraina Zabawy to jeden z największych i najatrakcyjniejszych placów zabaw w Polsce. Na obszarze hektara stworzono pomysłowe place zabaw dla najmłodszych dzieci. Są zjeżdżalnie, piaskownice, miasteczko Bremen, drabinki sznurowe, plac budowy z wiaderkami, okręt, huśtawki i karuzele. Dla młodzieży zaprojektowano skate plażę, czyli wielopoziomowy plac do jazdy z torem przeszkód, barierkami, schodami oraz skoczniami i tor dla rowerów BMX. Pamiętano też o ławeczkach dla dorosłych – to bardzo rozsądny pomysł. Dzięki temu nie nudzą się tak bardzo i dają dzieciom więcej czasu na zabawę.

– To ostatnie nas nie dotyczy – śmieje się Ela Leśniewska, prowadząca świetlicę. – My się nigdy nie nudzimy ze swoimi podopiecznymi. – Wspólnie będziemy korzystać z atrakcji Krainy.  

A już wkrótce, po długim weekendzie, kolejny świetlicowy biwak – turniej rycerski zakończony największą atrakcją – noclegiem w świetlicy.  

Złóż dar na działalność dobroczynną:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Świetlica Środowiskowa „Służba dziecku”
ul. Reduta Miejska 1
80-802 Gdańsk
konto: 94 1240 1994 1111 0010 3068 9690

Przekaż nam 1% podatku (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjnych ChSCh

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij