Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Stwórz z nami grę planszową - projekt "peace by piece"

29.03.2018, nieprzypisany

Wielkimi krokami zbliża się szkolenie dla pracowników pracujących z młodzieżą „Peace by Piece”. Koordynatorem projektu jest nasza fundacja - Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Małopolski, natomiast organizacje partnerskie współtworzące z nami projekt to: Generation for Change (z Ukrainy), Yes Theatre (z Palestyny), Gesellschaft zur Förderung der Spielekultur in Österreich (z Austrii) oraz AddArt (z Grecji). Projekt jest finansowy ze środków Unii Europejskiej (Erasmus+) i ma na celu promowanie metod używania gier planszowych w edukacji nieformalnej. Tytuł naszego projektu brzmi Peace by Piece, ponieważ zamierzamy zachęcać do promowania wartości pokoju, tolerancji i dialogu międzykulturowego poprzez gry planszowe.

W szkoleniu weźmie udział 16 osób pracujących nieformalnie z dziećmi i młodzieżą (w stowarzyszeniach, klubach, fundacjach) z 5 różnych krajów (Grecji, Austrii, Ukrainy, Palestyny oraz Polski). Podczas projektu będziemy wspólnie pracować nad opracowaniem gry, która, dzięki swojej treści i konstrukcji będzie starać się przekazać wartości pokoju i tolerancji wśród dzieci i młodzieży.

Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Polubie w Zatoniu, między 9.04.2018 a 17.04.2018. Zapowiada nam się bardzo intensywny czas! Poznamy wspólnie zarówno tajniki ubogacania gier planszowych o wartości edukacyjne, ale również pochylimy się nad kwestią metodologii promowania tolerancji i pokoju wśród młodzieży. W ramach projektu, oprócz zajęć w ośrodku, odwiedzimy również świetlicę w pobliskim Lubieszewie, gdzie odbędzie się test zaprojektowanej przez nas gry, a także warsztaty teatralne o tematyce stereotypów i konfliktów. Wizyta w świetlicy jest współorganizowana przez Złocieniecki Ośrodek Kultury.

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij