Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Tak powstaje nowy dom dla dzieciaków!

19.02.2014, Świetlice środowiskowe

Dla Julii „Grodzisko” jest drugim domem. Tu spotyka się z rówieśnikami, może liczyć na posiłek, wsparcie wychowawczyń i ciepły kąt. Trudno jej sobie wyobrazić, by świetlica mogła przestać istnieć…

Julia i inni wychowankowie „Grodziska” powoli oswajają się z myślą o swoim nowym domu.
Dzięki ludziom dobrej woli widmo znalezienia się „na ulicy” powoli się oddala. Ale przed dzieciakami jeszcze długa droga, zanim nowe miejsce świetlicy będzie w pełni gotowe na ich przyjęcie.

Problemy Świetlicy Środowiskowej „Grodzisko” w Gdańsku zaczęły się wraz z rozbudową gdańskiego centrum nauki Hewelianum, gdzie dotychczas placówka miała swoją siedzibę. Z powodu rozbudowy centrum dzieci i wychowawczynie zostali zmuszeni do opuszczenia wynajmowanych pomieszczeń. Dzięki uprzejmości władz miasta świetlica otrzymała nowy lokal, za który miasto nie pobiera opłat. Wymagał on jednak generalnego remontu, tak aby spełniał podstawowe wymogi sanepidu i w zakresie ochrony przeciwpożarowej. W innym przypadku dzieci nie mogłyby tam uczęszczać.

Wielkie serca, wielki remont

Dzięki ludziom wielkiego serca udało się zebrać fundusze na wykonanie pierwszej fazy remontu – przygotowanie jednego pomieszczenia do zajęć, aneksu kuchennego oraz ubikacji.

– Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w dotychczasowy remont, firmie SIMS za przewiezienie naszego „dobytku” oraz wszystkim przyjaciołom świetlicy – mówi Elżbieta Leśniewska, kierownik „Grodziska”, która mimo że przebywa obecnie na urlopie macierzyńskim, żyje sprawami świetlicy i kibicuje postępom w „budowie”.

Obecnie potrzeba jeszcze ok. 10 tys. zł na dokończenie prac, dzięki czemu świetlica będzie mogła służyć dzieciom równie dobrze, jak przed przeprowadzką. A nawet jeszcze lepiej.

– Remontu wymaga jeszcze sala, w której dzieciaki w spokoju mogłyby odrabiać lekcje i skorzystać z dostępu do Internetu oraz niewielkie pomieszczenie biurowe – miejsce niezbędne do przechowywania dokumentów oraz indywidualnych rozmów z wychowankami – wyjaśnia Ela Leśniewska.

Pomóż dzieciom z „Grodziska”. Wpłać dar na konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
92 1240 1994 1111 0010 3341 2419
z dopiskiem: remont Świetlicy Środowiskowej „Grodzisko”

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij