Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Tydzień Edukacji Globalnej: drugie życie odpadów

21.11.2013, Edukacja globalna

Wykorzystanie odpadów w Polsce jak i w wielu krajach na świecie nie jest zadowalające. Coraz większa ich produkcja łączy się z nieumiejętnością ich wykorzystania. Najlepszym rozwiązaniem, jakie można wprowadzić, zaczynając od "swojego podwórka" jest zasada 3R – ang. reduce, reuse, recycle, czyli ogranicz, wykorzystaj ponownie, przetwórz.

Podczas inicjatywy przeprowadzonej 20 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niwiskach uczennice i uczniowie z zespołem Aspergera dowiedzieli się o wpływie odpadów na środowisko. Zobaczyli, jak ograniczyć ilość produkowanych śmieci w swoich domach oraz jak wykorzystywać te odpady.

Inicjatywa była częścią projektu „Edukacja globalna w nauczaniu osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” realizowanego przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) i współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r. i odbyła się z okazji trwającego 16-24 listopada Tygodnia Edukacji Globalnej.

 Projekt „Edukacja globalna w nauczaniu osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij