Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Wiadomości z Wrocławia: Expo Zdrowie - relacja!

12.09.2019, EXPO Zdrowie

Dnia 8 września we Wrocławiu odbyła się kolejna już wystawa mobilno-diagnostyczna Expo-Zdrowie. Była to już czwarta wystawa przygotowana dla mieszkańców  Wrocławia, a druga z kolei jeśli chodzi o wystawy organizowane w plenerze. Również i tym razem pogoda nas nie zawiodła. Wszystkie ekspozycje zostały zaprezentowane miedzy godzina 11.00 a 17.00 przy bulwarze  spacerowo-widokowym Xawerego Dunikowskiego i to właśnie tam uczestnicy mogli skorzystać z darmowych padań, konsultacji i degustacji zdrowych potraw. Expo-zdrowie zostało zorganizowane przy współpracy wolontariuszy z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

Expo Zdrowie to inicjatywa, która ma na celu zachęcić uczestników do sprawdzenie swojego stanu zdrowia i kondycji oraz wskazać, co można zmienić w swoim stylu życia aby poprawić wyniki. Wystawa składała się  ośmiu stanowisk, a każde z nich dotyczy innego tematu, związanego ze zdrowym stylem życia. Na minionej wystawie odwiedzający kolejne ekspozycje mogli zmierzyć poziom cukru i tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi i wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna i obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Na podstawie otrzymanych wyników można było poznać swój wiek biologiczny i zakończyć wystawę bezpłatną konsultacją ze specjalistą. Uczestnicy wystawy nie odchodzili też z pustymi rękami – przy rejestracji wręczany był pakiet startowy , a w nim wartościowa literatura na temat zdrowia.

Na wystawie przebadaliśmy łącznie 154 osoby. Uczestnicy wykazywali duże zainteresowanie zdrową dietą, co dało się zaobserwować na stanowisku z degustacją wegetariańskich posiłków. Mamy nadzieję, że dzięki temu mieszkańcy wrocławia, którzy mieli okazję skosztować roślinnych potraw, będą zachęceni do samodzielnego przygotowywania posiłków wegetariańskich w domu, co z pewnością posłuży ich zdrowiu i będzie korzystne dla zwierząt i środowiska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wystawie Expo-Zdrowie jak również współorganizatorom i wolontariuszom oraz władzom miasta za wydanie zgody na zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że kolejną wystawę uda nam się zorganizować znów za rok!

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij