Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Zdrowy doping, czyli Expo Zdrowie w Kamiennej Górze

10.05.2011, EXPO Zdrowie

– Takie badania dopingują do zadbania o siebie. Nareszcie coś się dzieje! Kiedy następna taka impreza? – to tylko garść opinii z Expo Zdrowie, które odbyło się minionej niedzieli w Kamiennej Górze. Ten bezpłatny program profilaktyki zdrowotnej realizowany przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) ze środków unijnych 18 maja rusza w Świebodzicach, 22 – w Trzebnicy. Już teraz warto zagwarantować sobie udział.

Expo Zdrowie to wystawa zdrowotna, podczas której uczestnicy przechodzą przez osiem stanowisk odpowiadających ośmiu zasadom zdrowego stylu życiu i dowiadują się, jak zachować sprawność i witalność na długie lata. Dzięki okazji do poddania się podstawowym badaniom medycznym zyskują dodatkowo informację o stanie swojego organizmu. A można było zmierzyć: ciśnienie krwi, tkankę tłuszczową, wydolność oddechową, poziom cukru, cholesterolu i trójglicerydów oraz obliczyć wskaźnik masy ciała.

– W sumie ponad 90 osób bezpłatnie się przebadało i skorzystało z konsultacji lekarskich – mówi Marek Jankowski, koordynator.

Expo Zdrowie jest jednak nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne. Przekonali się o tym ci, którzy zażyli relaksacyjnego masażu albo próbowali potraw warzywno-owocowych. Natalia Majewska, autorka wszystkich dań przygotowała kilka rodzajów past: z grochu, z pszenicy z sosem pomidorowym lub majonezem, z ciecierzycy i – hit nad hitami – z orzechów i pieczarek. Serwowane na chlebie pszenno-razowym albo z siemieniem lnianym pozytywnie zaskakiwały smakoszy. Podobnie reagowano, delektując się pieczenią z dyni i słonecznika. Wiele osób kilkakrotnie upewniało się, czy aby na pewno dobrze usłyszały skład. Była także propozycja deseru – słodkie kulki bakaliowe bez dodatku cukru. Pani Natalia chętnie dzieliła się przepisami i dodatkowo odsyłała do swojego bloga: zdrowinacodzien.blogspot.com.

Imprezie towarzyszyły po raz pierwszy warsztaty motywacyjne. Wzięło w nich udział ponad 80 osób podzielonych na cztery grupy. Mimo ogromnego zróżnicowania społecznego uczestnicy znaleźli wspólny język – otworzyli się na siebie, dzielili doświadczeniem życiowym.

Organizatorzy cenią sobie słowa podziękowania, jakie przekazywali im uczestnicy programu.
Sami także wyrażali wdzięczność.

– Jestem wdzięczny za życzliwość i pomoc pani Moniki Zarzyckiej z urzędu miasta – podkreśla Marek Jankowski. – Jej serdeczne zaangażowanie widać było na każdym kroku.

Przypominamy: następne Expo Zdrowie już 18 maja w Świebodzicach, a później 22 maja w Trzebnicy. To kolejne z cyklu dolnośląskich wystaw zdrowotnych realizowanych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) i współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Organizatorzy serdecznie zapraszają przede wszystkim osoby niezatrudnione, między 15 a 64 rokiem życia. I przypominają, że wcześniejsze zgłoszenie daje pewność udziału we wszystkich badaniach. Informacja i zapisy pod numerami: 662 292 011, 746 466 467, 792 219 698 lub bezpośrednio przed imprezą (w miarę wolnych miejsc). Przyjdź po swoje zdrowie!

Serwis Informacyjny ChSCh

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij