Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Napisz testament

W wielu krajach jest normą, że w testamencie obok dzieci i rodziny uwzględnia się organizacje charytatywne lub (zwłaszcza w przypadku osób samotnych) przekazuje całość swojego majątku np. jednej wybranej organizacji. Spisanie testamentu gwarantuje, że nasza wola co do przeznaczenia naszego majątku, np. mieszkania czy domu zostanie zrealizowana po naszej śmierci.

Jeśli wartości Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej są Ci bliskie i jeśli chcesz, aby w przyszłości Twoje środki procentowały w życiu osób potrzebujących – uwzględnij Chrześcijańską Służbę Charytatywną już teraz w swoim testamencie.

Co możesz zrobić?

W swoim testamencie możesz:
  • przekazać Chrześcijańskiej Służbie Charytatywnej konkretną rzecz lub określoną kwotę pieniężną, zobowiązując swoich spadkobierców do przekazania nam wskazanego przez Ciebie składnika majątku
  • powołać wspólnie z innymi osobami, którym chcesz przekazać swój majątek, Chrześcijańską Służbę Charytatywną do spadku
  • ustanowić Chrześcijańską Służbę Charytatywną swoim jedynym spadkobiercą.

Testament można napisać odręcznie lub z pomocą notariusza. Jeśli wybieramy pierwszą opcję, należy pamiętać, że cały testament musi być spisany odręcznie, podpisany i opatrzony datą.

Zachęcamy do pobrania informatora, który zawiera więcej ciekawych informacji na ten temat oraz broszury, która mówi, jak krok po kroku uwzględnić wybraną organizację w testamencie.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z nami:
Piotr Nowacki
tel. 22 34 99 935
e-mail: chsch@chsch.plZgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij