1% podatku – jak to działa
30 grudnia, 2020
Przekaż 1% podatku w usłudze Twój e-Pit przez portal podatki.gov.pl
25 stycznia, 2021

1 % podatku 2021

Przekraczając próg Nowego Roku, wielu z nas odetchnęło z ulgą, mając nadzieję, że wszystkie trudności jakie przeszliśmy w ostatnim czasie odejdą w zapomnienie. Epidemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno w naszym życiu, przynosząc lęk, cierpienie, samotność, bezrobocie, różnego rodzaju ograniczenia i obostrzenia wpływające na życie. Świat jaki do tej pory znaliśmy,  zmienił się nie do poznania.

Rok 2020 minął i możemy patrzeć z nadzieją w przyszłość. Zmieniać świat dookoła nas, nasze otoczenie, wywierać pozytywny wpływ na ludzi i siać dobro, aby wszystkim nam żyło się lepiej.

Początek każdego roku jest do tego dobrą okazją, gdyż ten właśnie czas przynosi nam możliwość podzielenia się 1% podatku z potrzebującymi! Niezależnie od tego czy ubiegły rok był dla nas lepszy czy gorszy finansowo, przekazanie 1% podatku nie kosztuje nas nic dodatkowo poza minutą czasu, poświęconą na wpisanie numeru KRS.

 

1 % podatku – dla kogo?

Jako podatnicy mamy możliwość przekazania 1% podatku należnego fiskusowi (wykazanego w rocznej deklaracji PIT), bezpośrednio na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. To my sami decydujemy o tym, gdzie i na jakie cele ta część naszego podatku zostanie spożytkowana. Z całego serca zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej – organizacji pożytku publicznego.

Dzięki temu będziemy mogli wciąż nieść doraźną pomoc naszym podopiecznym!

Na co wykorzystamy 1% podatku?

W 2021 roku pragniemy kontynuować nasz kluczowy program: „Bądź solidarny w potrzebie”. To dzięki temu projektowi jesteśmy w stanie pomagać w sytuacjach niecierpiących zwłoki. Są to przypadki, gdy osoby ulegają poważnemu wypadkowi i potrzebują operacji, rehabilitacji czy zakupu środków opatrunkowych. Niejednokrotnie bywają też potrzeby związane z nagłym pojawieniem się choroby i zakupem leków lub wykonaniem badań diagnostycznych. Wspieramy też rodziny, które znajdują się w krytycznej sytuacji np. w wyniku pożaru domu czy innych nieszczęść. Dzięki środkom zebranym w ramach 1% podatku jesteśmy w stanie działać szybko i niezwłocznie reagować w sytuacjach, gdzie nie ma czasu na organizowanie zbiórek pieniężnych i oczekiwanie na napływające środki.

W roku 2019 ze środków zgromadzonych w ramach 1% podatku udzieliliśmy pomocy na ponad 2 mln złotych! Dane za rok 2020 będą dostępne w marcu br. (można zapoznać się z nimi na naszej stronie www.bliskoserca.pl/raporty/.Finansowanie operacji, rehabilitacji, zakup leków, wsparcie ubogich, pomoc dzieciom i młodzieży i wiele innych działań było możliwe dzięki osobom o wrażliwych sercach, które zdecydowały się pomóc w ten właśnie sposób i przekazać 1% podatku. Cenimy sobie każde zaangażowane serce i każdy grosz, bo wierzymy, że działając wspólnie, ten mały procent podatku, zmienia się w wielki akt dobroczynności.

 

Jak przekazać 1%?

Wystarczy w odpowiedniej rubryce składanej deklaracji podatkowej wprowadzić nasz numer  KRS: 0000 220 518 lub skorzystać z darmowego programu na stronie, gdzie deklarację można rozliczyć elektronicznie. Osoby, które w tym roku będą rozliczały się online przez stronę podatki.gov.pl, również mogą przekazać 1% na Chrześcijańską Służbę Charytatywną, wpisując nasz numer KRS. Jeśli w poprzednim roku rozliczając się online wybraliście inną organizację, system podpowie ją automatycznie. Oczywiście można ją jednym kliknięciem zmienić wybierając opcję „zmień organizację”, a następnie wskazując nasz numer KRS.

 

Każdej osobie, która zdecyduje się na przekazanie 1% podatku na działalność dobroczynną Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej serdecznie dziękujemy!        

Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych
przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną, z siedzibą w Warszawie przy ul. Foksal 8,
00-366 Warszawa. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz
ich edytowania lub usunięcia

FreshMail.pl