Kupiłeś nowy telewizor albo komputer i nie wiesz, co zrobić ze starym?
Robisz remont w mieszkaniu i chcesz się pozbyć dotychczasowych mebli?
Deska do prasowania, czajnik elektryczny, dywan – nie potrzebujesz?
Połącz przyjemne z pożytecznym i przekaż je innym!
Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) w trosce o najuboższych w naszym kraju realizuje projekt pomocy rzeczowej.
W czym rzecz
Rozluźniają się lokalne więzi społeczne, pogłębiają różnice materialne, umiera sąsiedzka samopomoc. Często nie wiemy, czego potrzebują inni w naszym otoczeniu. Rzeczy zdatne jeszcze do użytku sprzęt AGD, RTV, video, audio, meble itp. lądują w kontenerach na śmieci albo obok nich, rosną hałdy na śmietnikach i dzikie wysypiska. Ci natomiast, których nie stać na kupno nowych produktów, muszą radzić sobie z ich brakiem. A przecież może być inaczej. Wychodzimy z propozycją koordynowania pomocy rzeczowej.
Do rzeczy – jak to działa
Ofiarodawcą może być każdy: osoba prywatna, firma, organizacja. W roli potrzebującego występujemy my – jako organizacja charytatywna – i zwykli ludzie. Dzięki darom rzeczowym tanio wyposażamy nasze świetlice środowiskowe, ośrodki zdrowego życia, punkty wydawania żywności i odzieży itd. Chętnie przyjmujemy więc komputery, drukarki, krzesła, stoliki, meblościanki, drobny sprzęt sportowy, sprzęt RTV itp. Jednocześnie jednak nasze filie, szczególnie te zaangażowane w wydawanie żywności i odzieży, pocztą pantoflową dowiadują się, kto czego potrzebuje w ramach pomocy rzeczowej i pośredniczą w jej przekazaniu. Zwykle zainteresowani sami zgłaszają się do ofiarodawców po odbiór darów.
Osoby, które chcą przekazać dary rzeczowe organizacji, prosimy o kontakt.
Osoby, które chcą przekazać dary rzeczowe potrzebującym, prosimy o kontakt z najbliższą filią ChSCh.
Nie tylko rzeczy, ale i pieniądze
Wpłaty na pomoc rzeczową posłużą przede wszystkim na transport dużej ilości darów (np. komputerów od firm) do miejsca ich przeznaczenia. Umożliwią też dostarczanie darów do potrzebujących, których nie stać na przewóz.