Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

100% pomocy bez ukrytych kosztów

21.12.2023

W trosce o przejrzystość i skuteczność pomocy niesionej naszym podopiecznym, pragniemy podkreślić zasady bezpośredniego wsparcia udzielanego potrzebującym, którymi się kierujemy. Chrześcijańską Służbę Charytatywną odróżnia niezwykła cecha. Jaka?

100% pomocy bez ukrytych kosztów

Gdy do Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej zgłasza się osoba potrzebująca pomocy, robimy wszystko, by zaspokoić jej potrzeby w możliwie największym wymiarze. Dzięki narzędziom, którymi dysponujemy oraz pracownikom i  wolontariuszom, którzy mają serca gorące do działania, opracowujemy możliwie najlepsze metody zbiórki na rzecz danego beneficjenta, w celu zaspokojenia jego potrzeb. Niezależnie od tego, czy organizujemy zbiórkę funduszy do puszek, koncert charytatywny czy apelujemy o wpłatę środków przez internet na rzecz danej osoby, darczyńcy mogą mieć pewność, że ich wsparcie idzie w 100% dokładnie tam, gdzie jest potrzebne – czyli na danego beneficjenta, którego dotyczy zbiórka. Brak jakichkolwiek potrąceń na pokrycie kosztów działalności administracyjnej sprawia, że każdy akt hojności staje się bezpośrednim wkładem w poprawę jakości życia osób ubogich, chorych, dzieci, młodzieży czy osób z niepełnosprawnością.

Jedynym przypadkiem, w którym możemy się dopatrzeć jakiegoś minimalnego potrącenia na celową zbiórkę, jest sytuacja, w której nasi darczyńcy dokonują wpłat za pośrednictwem operatora płatności, jakim jest  PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu. Podczas realizacji darowizn pieniężnych poprzez narzędzia Payu, umożliwiające dokonanie szybkich płatności online, pobierana jest prowizja w wysokości 2,3% od wpłaty. Niestety na to nie mamy wpływu – każdy operator płatności pobiera prowizję od wpłat, niezależnie od tego czy są to darowizny, zakupy internetowe czy transakcje w sklepach.

Jednakże pragniemy zaznaczyć, że w przypadku każdej zbiórki udostępniamy możliwość bezpośredniej wpłaty na nasze konto z odpowiednim dopiskiem/tytułem, dzięki czemu 100% przekazanych środków trafia na rzecz danego beneficjenta.

Nasze wartości

Chrześcijańska Służba Charytatywna kładzie nacisk nie tylko na pomaganie, ale również na pielęgnowanie chrześcijańskich wartości takich jak uczciwość i przejrzystość w zarządzaniu zebranymi funduszami. To podejście sprawia, że działamy zgodnie z naszymi przekonaniami, a nasza pomoc ma realne, trwałe i bezpośrednie efekty w życiu potrzebujących. Zależy nam na tym, aby każdy wpłacony grosz miał realny wpływ na życie potrzebujących. Dlatego Chrześcijańska Służba Charytatywna, kieruje się zasadą, by 100% zebranych na zbiórkach środków trafiała bezpośrednio do podopiecznych.

Źródła finansowania kosztów działalności administracyjnej

Z czego więc finansujemy ogólne koszty? Jeśli tylko jest taka możliwość koszty zarządzania czy księgowości staramy się rozpisywać w projektach, które mają przeznaczony budżet na ten cel. Kiedy korzystamy z funduszy i grantów pochodzących z różnych instytucji państwowych, samorządowych czy innych, staramy się w takich projektach o uwzględnienie kosztów administracji.

Oprócz tego są też osoby, które rozumieją, że opłacenie tych kosztów jest niezbędne dla naszego działania i wspierają nas swoimi darowiznami w tym zakresie – za co serdecznie dziękujemy!

Zachęcamy do dołożenia własnej cegiełki do projektów, które w praktyczny sposób przyczyniają się do budowy lepszego świata. Każdy akt hojności, każda złotówka przekazana na zbiórkę, staje się krokiem w stronę pozytywnych zmian. Razem możemy dokonywać rzeczy wielkich. Dajmy nadzieję tym, którzy potrzebują wsparcia, poprzez bezpośrednią i skuteczną pomoc. Włączmy się w tę wspólną misję i budujmy razem lepszą przyszłość dla potrzebujących.

 

Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij