Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

O nas

Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca została powołana w 1997 roku.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego (OPP), która zrzesza ludzi dobrej woli, oddanych idei dobroczynności oraz poszanowania praw i godności drugiego człowieka.

Na sercu leży nam niemal każdy, kto znajduje się w potrzebie – uważamy że każdy człowiek ma nieocenioną wartość, zasługuje na godne życie i szacunek – są to elementy naszej misji. Wierzymy, ze dobroć i pomoc okazana drugiemu człowiekowi, zaowocuje i zachęci kolejne osoby do dzielenia się swoimi darami, talentami, czasem i dobrami materialnymi z innymi ludźmi. Naszą wizją jest świat, pełen uczynnych osób, które dążą do najwyższego rozwoju w każdym wymiarze życia i okazują sobie wzajemny szacunek i pomoc. Nasze działania skupiają się wokół osób: ubogich, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, bezrobotnych i uzależnionych. Na sercu leżą nam również osoby poszkodowane w wyniku kataklizmów, wojen i klęsk naturalnych. Dbamy również o dzieci i młodzież.  Nie zapominamy też o osobach chorych i cierpiących. Ważnym elementem naszej pracy jest profilaktyka zdrowia – poprzez liczne programy edukacyjne przeciwdziałamy chorobom cywilizacyjnym jak również zapobiegamy uzależnieniom.

NASZA HISTORIA

Od początku naszego istnienia nieśliśmy pomoc potrzebującym, wykorzystując do tego różne, dostępne nam metody. Rok 1997 nie był łatwy dla wielu osób, z uwagi na to, że Polskę nawiedziła Powódź tysiąclecia. Zaangażowaliśmy się więc niezwłocznie w niesienie pomocy ofiarom powodzi, która poczyniła ogromne straty w Polsce południowej i zachodniej.

W akcje na rzecz powodzian włączyliśmy się również w 2001, 2009 i 2010 roku, starając się wychodzić naprzeciw palącym potrzebom społecznym w Polsce.

Poza granicami naszego kraju udzielaliśmy wsparcia ofiarom powodzi na Ukrainie (1998), Białorusi (1998) i Czechach (2002), tsunami na Sri Lance (2003) oraz wojny domowej w Kosowie. Dla dzieci z Czarnobyla po wybuchu elektrowni jądrowej organizowaliśmy kolonie.

Kamieniem milowym w funkcjonowaniu Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej było uzyskanie w 2004 roku statusu organizacji pożytku publicznego (OPP). Odtąd można nas wspierać 1% podatku (KRS 0000 220 518).

Kolejne ważne dla nas wydarzenie to otrzymanie w 2010 roku akredytacji programu EVS (European Voluntary Service – Wolontariat Europejski).

W tym samym roku pierwszy raz w naszej historii zdobyliśmy grant ministerialny na projekt realizowany w Rwandzie, dotyczący budowy podjazdów do szkół dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo.

Nasza organizacja rozwija się sukcesywnie, mimo że opiera się w znacznej mierze na pracy wolontariuszy. Obecnie liczy około 60 filii znajdujących się na terenie całego kraju.

Wzrasta nie tylko wartość udzielanej przez nas pomocy – w 2019 roku osiągnęła niemal 4 mln zł – ale i jej zakres. Realizowane przez nas projekty odpowiadają szerokiemu spektrum potrzeb ludzkich – od fizjologicznych do psychicznych i społecznych.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij