Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Misja i cele

Nasze motto

Jesteśmy blisko ludzkich potrzeb

Kim jesteśmy

Jesteśmy ogólnopolską organizacją pożytku publicznego (OPP). Zrzeszamy i działamy na rzecz ludzi bez względu na wyznanie, narodowość, wiek, płeć czy rasę. Pośredniczymy między osobami potrzebującymi wsparcia a tymi, którzy chcą pomóc. Promujemy dobroczynność na co dzień.

Nasza misja

Pomagamy ludziom, aby mogli pomagać sobie samym, rozwijać się, żyć godnie i szczęśliwe.

Nasza wizja

Pragniemy żyć w świecie ludzi, którzy dążą do najwyższego rozwoju w każdym wymiarze życia i okazują sobie wzajemny szacunek i pomoc.

Nasze cele

  1. wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich potencjału
  2. poprawa stanu zdrowia społeczeństwa
  3. przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób ubogich i poprawa jakości ich życia
  4. integracja społeczna osób z niepełnosprawnością
  5. kształtowanie odpowiedzialności za los jednostek jak i całych społeczeństw w wymiarze globalnym (pomoc rozwojowa i edukacja globalna).

Nasze wartości

Podejmowane przez nas działania są wyrazem wartości chrześcijańskich takich jak poszanowanie praw i godności każdego człowieka, współczucie i troska o osoby znajdujące się w potrzebie oraz niesienie wsparcia płynącego z serca. Wartości, którymi się kierujemy, najłatwiej opisać, przyglądając się słowom, z których składa się nasza nazwa:

Chrześcijańska…

Jezus Chrystus w trakcie swojego życia i publicznej działalności zmienił świat na zawsze. Pragniemy czerpać z wielkiego Wzorca, jaki nam pozostawił, skupiając się na praktycznym wymiarze Jego służby, widocznym w stosunku do ludzi oraz niesieniu im uzdrowienia i pomocy.

Służba…

Wierzymy, że właściwa pomoc musi opierać się na sercu otwartym na potrzeby drugiego człowieka. Dopiero to nadaje sens wszystkim naszym staraniom i staje się źródłem satysfakcji i radości.

Charytatywna…

Czyli dobroczynna. Dobro niekoniecznie oznacza prostą poprawę czyjegoś samopoczucia. Czynić dobrze oznacza także wymagać – od siebie i od innych – po to, by ostatecznie życie tych, z którymi się stykamy, zmieniło się na lepsze.

Pobierz statut Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej

 

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij