Nasi podopieczni
Nasze projekty
Pomoc osobom ubogim
Pomoc charytatywna osobom ubogim ma bardzo różnorodny charakter, w zależności od grup do jakich docieramy, jak również od ich potrzeb. Pomagamy osobom niepełnosprawnym, bezrobotnym, samotnym, emerytom, rencistom, rodzinom wielodzietnym czy dzieciom. Zaopatrujemy ich np. w żywność, ubrania, leki, środki higieniczne lub opatrunkowe, paczki dla dzieci - wszystko to co jest niezbędne do życia. Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaspokajać podstawowe potrzeby otaczających nas osób i cieszyć się ich szczęściem. Integralną częścią tej działalności jest projekt “Bądź Solidarny w Potrzebie”, który pozwala nam na udzielenie natychmiastowej pomocy potrzebującym, w sytuacjach niecierpiących zwłoki.
Pomoc dzieciom i młodzieży
Dzieci najbardziej odczuwają biedę i niedostatek. Chrześcijańska Służba Charytatywna zapewnia im pomoc szkolną, wyrównując ich szanse edukacyjne. Zapewniamy dzieciom wyjazdy kolonie i wycieczki, spełniając tym samym ich marzenia o wakacjach. Organizujemy również spotkania okolicznościowe z upominkami i ciekawym programem oraz teatrzyki kukiełkowe z wartościowym przesłaniem, odrywając w ten sposób dzieci od biedy i codziennych trosk oraz dając im odrobinę radości. Prowadzimy też świetlice środowiskowe, które stwarzają najmłodszym okazję do spędzenia czasu w bezpiecznym miejscu, gdzie mogą liczyć na zrozumienie, na pomoc w odrabianiu lekcji oraz otrzymać ciepły posiłek.
Pomoc zdrowotna
Profilaktyka to najskuteczniejsza metoda zwalczania chorób i uzależnień. Popularyzujemy więc zdrowy styl życia poprzez liczne programy edukacyjne i szkoleniowe na terenie całej Polski, takie jak: Kluby Zdrowia, mobilne wystawy diagnostyczno-edukacyjne „Expo Zdrowie”, turnusy zdrowotne „Zdrowo na Nowo”, Akademia Zdrowego Pracownika „Vitality”, Szkoły Zdrowego Gotowania, prelekcje i wykłady na temat np. stresu, uzależnień czy profilaktyki chorób cywilizacyjnych.
Pomoc osobom z niepełnosprawnością
Naszej działalności towarzyszy troska o mniejszości spychane na margines życia społecznego, m.in. osoby z niepełnosprawnością. Chcemy, aby ich poczucie nieprzydatności i niską samoocenę zastępowało przekonanie, że są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa; aby ich życie, często w głębokiej izolacji, wypełniały relacje z innymi, a nie – pełne rozpaczy i goryczy przemijanie. Zapobiegamy więc marginalizacji osób niepełnosprawnych oraz dążymy do tego by znów uczestniczyli w życiu społecznym. Staramy się przy tym chronić ich zdrowie psychiczne i poczucie godności.
Pomoc rozwojowa i edukacja globalna
Ponad miliard ludzi na świecie nie ma bezpośredniego dostępu do wody pitnej, zaś 1,2 mld żyje za mniej niż 1,25 dolara dziennie. Kiedy my dziś wybieramy dla siebie nowe dżinsy, w innej części świata w fabrykach odzieżowych pracują dla nas ludzie, których wynagrodzenie jest tak niskie, że nie chroni ich przed głodem. Pytanie – czy możemy to zmienić?
Wiedza o współzależnościach istniejących w dzisiejszym świecie stanowi ogromny kapitał dla pozytywnych zmian, jakie każdy z nas może poczynić, wpływając tym samym na los ludzi żyjących na innym kontynencie. Dlatego zaangażowaliśmy się w pomoc rozwojową i edukację globalną.