Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Bieda groźna jak epidemia

 

W związku z epidemią koronawirusa COVID-19 Chrześcijańska Służba Charytatywna – Blisko Serca uruchamia zbiórkę w ramach projektu „Bądź Solidarny w Potrzebie”, która pozwoli na doraźną pomoc osobom, które znajdą się w trudnej sytuacji finansowej.

Skutki obecnie panującej epidemii to nie tylko bezpośrednie zakażenia zdrowotne. Oczywistą konsekwencją jest fakt, że ludzie z wielu branż pozbawiani są pracy bądź nie mogą kontynuować swojej działalności, co w efekcie doprowadzi wielu Polaków do biedy. Osoby te pozostając w domu, tracą środki do życia – nie mają pieniędzy na żywność, opłacenie rachunków, leki czy środki higieniczne. Pracownicy z dnia na dzień tracą pracę, pozostając z niczym.

Właśnie z myślą o takich osobach pragniemy zebrać środki, które pozwolą im na przetrwanie tego trudnego czasu. Zebrane fundusze posłużą na zakup paczek żywnościowych, które nasi wolontariusze będą dostarczać do osób znajdujących się w potrzebie, jak również na zakup środków medycznych i higienicznych, środków czystości czy też opłatę rachunków. Pragniemy też zaopatrzyć wolontariuszy, którzy będą pracować w terenie i kontaktować się z osobami liczącymi na naszą pomoc w środki bezpieczeństwa takie jak: rękawiczki, maseczki czy środki do dezynfekcji.

Eksperci są zgodni co do tego, że nadchodzi najpoważniejszy kryzys gospodarczy od 2008 roku, być może głębszy niż wtedy. Ucierpi wiele osób, a my chcemy być gotowi na to, aby udzielić im pomocy.

Dlatego serdecznie apelujemy do wszystkich tych, którzy są chętni wesprzeć tą inicjatywę i przekazać dobrowolny dar na konto tego właśnie projektu.

 

Wielu z nas ma dobrą sytuację w postaci stabilnej pracy w branży, która nie jest zagrożona zamknięciem, oszczędności, dobra materialne czy nawet nieruchomości i może właśnie teraz przyszedł czas, by dać od siebie cząstkę dla tych, którzy żyli od wypłaty do wypłaty, a obecnie pozostali bez środków do życia i nadziei na poprawę sytuacji.

 

Ludzie na całym świecie jednoczą się w różnorodnych akcjach pomocowych – szyją maseczki, przekazują prywatne środki dla służby zdrowia, firmy przekazują nieodpłatnie potrzebne produkty do szpitali, co jest bardzo budujące. I my – chrześcijanie, powinniśmy jednoczyć się wspierając osoby, które znajdą się w poważnych tarapatach.

 

Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca.

 

Osoby chętne wesprzeć powyższy projekt, proszone są o wpłaty na rachunek bankowy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Banku Pekao S.A.:

54 1240 1994 1111 0010 3162 7042

Z dopiskiem: „Darowizna na Bądź Solidarny w Potrzebie - koronawirus”

Paweł Lazar
Dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej

Obowiązek informacyjny zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: „RODO”): Administratorem danych osobowych jest Chrześcijańska Służba Charytatywna” (dalej: Organizacja), KRS: 0000220518. Dane osobowe będą przetwarzane przez Organizację w celu wykonania umowy darowizny na rzecz Organizacji oraz dla celów szczegółowo opisanych na stronie www.bliskoserca.pl/RODO. Podanie danych jest niezbędne do zawarcia umowy darowizny. Podane dane osobowe będą przechowywane do końca okresu przedawnienia. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, modyfikacji, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, przenoszenia danych oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzoru (PUODO), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie przez Organizację danych osobowych narusza przepisy RODO. Ponadto ma Pani/Pan prawo do wniesienia, w dowolnym momencie, sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych przez Organizację. Szczegóły dotyczące sprzeciwu oraz innych zasad przetwarzania danych, w tym informacje o kategoriach odbiorców danych, celach przetwarzania oraz dokładne dane kontaktowe Organizacji opisano na stronie www.bliskoserca.pl/RODO. W sprawach dotyczących danych osobowych prosimy o kontakt z ADO za pośrednictwem adresu e-mail: daneosobowe@bliskoserca.pl.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij