Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Biuletyn Chronimy Zdrowie 12-2021

Pragniemy gorąco polecić ostatni już w tym roku biuletyn Chronimy Zdrowie. Jak zawsze dostępny w formacie PDF i niezmiennie bezpłatny.<br />W roku 2022 planujemy w dalszym ciągu wydawanie tego wartościowego materiału!

Od redakcji:

"W ostatniej notce redakcyjnej w tym roku, napiszę zupełnie inaczej niż zazwyczaj, bo nie odniosę się bezpośrednio do treści biuletynu, a raczej zwrócę uwagę na ważne słowo. Warto o nim pamiętać, tym bardziej, że mamy grudzień i chwilę refleksji nad mijającym rokiem.

Tym słowem jest „Dziękuję”. To jedno z najpiękniejszych i najbardziej pojemnych słów świata. To krótkie słowo — jeśli tylko wypowiadamy je szczerze — pełne jest radości, miłości i szczęścia. Kryje się za nim ogromna treść.

„Dziękuję”, to znaczy: dobrze, że jesteś; że mi pomagasz; że chcesz się zaangażować; że dajesz swój czas i umiejętności. W autentycznym „dziękuję” mieszczą się kilogramy szacunku i uznania oraz dekagramy onieśmielenia spowodowanego obdarowaniem. Dziękować trzeba zawsze, wszędzie i za wszystko. „Dziękczynne myślenie” podnosi poziom poczucia bycia szczęśliwym. Nie oczekuj jednak tego, że poczujesz się świetnie od razu, jak tylko zaczniesz wyrażać głośno swoje podziękowania. Doskonalenie języka wdzięczności to proces, który rozwija się z czasem. Dziękując innym nawet za rzeczy, które są ich obowiązkiem, bądź za które płacimy, wyrażamy szacunek do pracy i wysiłków drugiej osoby, a także sygnalizujemy nasze zadowolenie i spełnienie naszych potrzeb.

Wszyscy potrzebujemy dowodów uznania i wdzięczności od innych ludzi, aby mieć pewność, że postępujemy właściwie i jesteśmy doceniani — zwłaszcza ze strony najbliższych. Jeżeli chcemy liczyć na to ze strony innych, to sami powinniśmy zacząć okazywać to właściwie.

Nasze radosne „dziękuję” jest ogromną nagrodą dla tego, komu je posyłamy; o wiele cenniejszą niż materialny ekwiwalent w postaci tradycyjnej czekolady czy kwiatka. To też wyraz naszej kultury i dobrego wychowania. Podobnie jest z dziękowaniem Panu Bogu. On nie potrzebuje naszego dziękczynienia, ale skoro Go kochamy i w Niego wierzymy, warto okazać Mu swoją wdzięczność. Mamy za co dziękować. Bez Jego obecności bylibyśmy bardzo słabi. Jego łaskawość wyprzedza nasze kroki i czyny."

My również dziękujemy redakcji biuletynu Chronimy Zdrowie za wspaniały materiał, który co miesiąc dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich osób chętnych, które pragną zatroszczyć się o swoje zdrowie fizyczne, emocjonalne i duchowe.

Jednocześnie serdecznie polecamy grudniowy numer biuletynu.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij