Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Co nowego w „Misiu”?

Wakacje to czas urlopu i odpoczynku od obowiązków, czas relaksu. Chociaż nie zawsze i nie dla wszystkich… Na przykład w Świetlicy Środowiskowej „Miś” we Wrocławiu, prowadzonej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną, nikt w tym czasie nie próżnował. W lipcu „Miś“ przeszedł remont, by wnętrze świetlicy było jeszcze bardziej przytulne niż do tej pory.

– Malowanie było możliwe dzięki pomocy Urzędu Miasta, który poprzez Stowarzyszenie Ludzie Ludziom dostarczył nam osób, które wykonały remont – mówi Magdalena Nowicka, kierownik świetlicy. – Z dotacji TVP 1 „Wigilijna Reklama Dzieciom” zakupiłam farbę oraz wykładziny do dwóch pomieszczeń. Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta wyremontowaliśmy i powiększyliśmy toaletę oraz wymieniliśmy meble w kuchni.

Teraz odnowiony „Miś“ może jeszcze lepiej służyć swoim podopiecznym.

Oprócz tego od czerwca w świetlicy, dzięki dotacji z Fundacji Dzieci Niczyje, realizowane są szkolenia dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Tą edukacją objęte są dzieci ze świetlicy jak i dzieci z okolicznych szkół oraz ich rodzice.

 – W maju nasza kadra przeszła specjalistyczne szkolenie w tym zakresie – mówi Magdalena Nowicka.

Sierpień natomiast upłynął pod znakiem relaksu i odpoczynku.

– Przy wsparciu Urzędu Miasta i Banku Żywności prowadzimy półkolonie dla naszych podopiecznych, ale nie tylko – zaznacza Magdalena Nowicka.

Do „Misia“ zawitał specjalny gość. Na sierpień przyjechał wolontariusz z Serbii, który w grach i zabawach uczy dzieci angielskiego. A jak wiadomo, nie ma lepszego sposobu na naukę niż przez zabawę! Ponadto pomaga on wychowawcy podczas wycieczek i spacerów.

2 sierpnia dzieci były w Parku Linowym na Wyspie Opatowickiej. Ta niezwykła plątanina platform, mostków, kładek, siatek zawieszonych nad ziemią to nie lada atrakcja nie tylko dla dziecka!

– Jeśli chodzi o wyjście do parku linowego, to dzieci z początku były bardzo wystraszone, część z nich mówiła, że się boi i rezygnuje. Faktycznie niektóre trasy wymagały dużego sprytu. Jednak po pokonaniu kolejnych przeszkód dzieci były coraz bardziej zachwycone i dumne, że udało im się je pokonać – opowiada Patrycja Ozga, wychowawczyni w świetlicy. − Obecnie spędzamy dużo wolnego czasu na świeżym powietrzu, gdyż sprzyja temu piękna pogoda. Najczęściej wybieramy się na Wyspę Słodową bądź Górki Słowiańskie we Wrocławiu. Gramy też w różne gry zespołowe, a dziewczyny się opalają – dodaje.

Na 23 sierpnia zaplanowana jest wycieczka do najsłynniejszego w Polsce, wrocławskiego zoo. Zaś na sam koniec wakacji nie zabraknie piłkarskich emocji na najwyższym poziomie. Na 31 sierpnia zaplanowana jest wyprawa na Eurocamp 2012 na Pergolę. Tam młodzi piłkarze z różnych krajów rozegrają turniej, który będzie stanowił zamknięcie i niejako ukoronowanie całego sezonu Euro 2012.

Czytaj więcej o świetlicach środowiskowych.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij