Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Dopiewo: trwają zapisy do darmowego punktu przedszkolnego

Od sierpnia w Skórzewie (gmina Dopiewo) otwarty jest bezpłatny punkt przedszkolny. Punkt działał będzie przez dwa lata. Przedszkole jest prowadzone w ramach finansowanego ze środków unijnych projektu „Dziecięca kraina” realizowanego przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh).

– Podstawowym problemem małych miejscowości jest brak odpowiednich miejsc, w których dzieci mogłyby się uczyć, rozwijać swoje zdolności, bawić i jednocześnie być pod fachową opieką – mówi Ewa Rosochacka, koordynatorka projektu. – Projekt „Dziecięca kraina” wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Jego podstawowym celem jest podniesienie poziomu edukacji na terenie wiejskim, stworzenie bezpiecznego i przyjaznego miejsca dla dzieci.

Do punktu mogą uczęszczać dzieci w wieku 3–5 lat zameldowane w gminie Dopiewo. Bezpłatne zajęcia odbywają się przez pięć dni w tygodniu. Na dzieci oprócz stałej opieki pedagogów i zajęć dydaktycznych czekają także dodatkowe atrakcje – wycieczki do kina, festyny, koncerty, przedstawienia teatralne, a także wizyta w Centrum Nauki Kopernik i zwiedzanie stolicy. Prowadzone są zajęcia z języka angielskiego. Przedszkole zapewnia opiekę specjalistów, w tym logopedy, psychologa i rehabilitanta i jest dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością.

Punkt przedszkolny współtworzą także rodzice. Do tej pory pomogli oni m.in. w zbudowaniu placu zabaw dla dzieci oraz umeblowaniu placówki.

– Są jeszcze wolne miejsca, cały czas trwają zapisy – mówi Ewa Rosochacka. – Dzieci można zapisywać telefonicznie – tel. 607 302 057 lub w biurze projektu, w Skórzewie, przy ul. Poznańskiej 75 od wtorku do czwartku, w godz. 10–14.

Projekt „Dziecięca Kraina” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej o pomocy dzieciom i młodzieży.

(aw)

                                 

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij