Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

EXPO Zdrowie i mammobus w Chełmnie

20 maja na deptaku przy urzędzie miasta w Chełmnie odbyła się wystawa EXPO Zdrowie połączona z badaniami mammograficznymi. Słoneczna pogoda i wspaniała atmosfera zachęcały do udziału w imprezie, w wyniku czego z programu skorzystało około 200 osób.

– Najstarsza z uczestniczek wystawy EXPO Zdrowie w Chełmnie miała 90 lat – mówi Marek Jankowski, koordynator regionalny projektu. – Kiedy ogłosiłem przez mikrofon, że taka osoba bierze udział w wystawie, wszyscy bili brawo.

EXPO Zdrowie to osiem stoisk, na których promowanych jest tyleż zasad zdrowego stylu życia: dieta, ruch, woda, słońce, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek i spokój. Przechodząc przez poszczególne punkty, uczestnik poddaje się różnorodnym badaniom, m.in. pomiarowi cukru, cholesterolu, ciśnienia krwi, tkanki tłuszczowej oraz spirometrii (badanie pojemności płuc). Wyniki badań, zapisywane na specjalnej Osobistej Karcie Badań, służą do obliczenia wieku biologicznego, czyli wieku oddającego stan zdrowia.

– Licząc stoiska towarzyszące EXPO Zdrowie, odwiedzający wystawę mogli skorzystać łącznie aż z 13 stanowisk – mówi Marek Jankowski. – Oprócz ośmiu tradycyjnych stoisk był także punkt konsultacyjny ds. uzależnień, stoisko z degustacją potraw wegetariańskich czy stoisko literaturą prozdrowotną. Na zakończenie badań każdy mógł skorzystać z konsultacji lekarskiej. Ponadto tuż obok naszej wystawy odbywały się badania mammograficzne w specjalnie przystosowanym do tego celu pojeździe. Zorganizował je Urząd Miasta Chełmno.          

EXPO Zdrowie realizują w Polsce Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh), Fundacja „Źródła Życia”, Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia i Polskie Stowarzyszenie „Zdrowa Rodzina”. Wystawę w Chełmnie przeprowadzili w całości wolontariusze z lokalnego zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij