Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Gdańsk: finiszowali na „Planecie Marzeń”

W dzieciństwie każdy z nas miał marzenia – by zostać Kimś, zrobić coś ważnego, wyjątkowego. Kilku z nas się to udało, ale dla wielu dorosłe życie przybrało inny kurs i zapomnieliśmy o tych dziecinnych marzeniach. Zapomnieliśmy, że talenty drzemią w każdym z nas i że można je rozwijać przez całe życie. Nie podejmujemy trudu, by odkrywać w sobie te zdolności. A szkoda, bo życie mogłoby dzięki temu być o wiele ciekawsze. Na szczęście młode umysły nie są ograniczone autocenzurą racjonalnego myślenia i bilansem korzyści i strat każdego przedsięwzięcia…

Świetlice środowiskowe Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) powołane zostały w trosce o dzieci. Wśród wielu wyzwań, jakie stoją przed wychowawcami, jest także i to, by umożliwić najmłodszym rozwój i odkrywanie własnych talentów. W ciągu ostatnich miesięcy na tym właśnie skupiały się działania gdańskiej świetlicy „Grodzisko”.

– Dzieci brały udział w warsztatach teatralnych, których finałem było świąteczne przedstawienie wystawione 23 grudnia dla rodziców i przyjaciół świetlicy. W tym dniu dzieci otrzymały również paczki świąteczne po części sponsorowane przez firmę Touax, której serdecznie dziękujemy! – relacjonuje Elżbieta Leśniewska, szefowa „Grodziska”.

Wychowankowie rozwijali swoją kreatywność, uczestnicząc także po raz kolejny w warsztatach artystycznych w Dworku Artura organizowanych przez Gdański Archipelag Kultury. Każdy uczestnik przygotował ozdoby choinkowe i kartki świąteczne według własnego pomysłu. Tak zaprojektowane upominki najmłodsi wręczyli rodzicom i przyjaciołom świetlicy. Nie mniej emocjonujące okazały się warsztaty ekologiczno-artystyczne „Ekotorba”, w czasie których każdy z podopiecznych ozdabiał torbę z bawełny własnoręcznie wykonanymi rysunkami.

– Tradycyjnie na koniec roku wybraliśmy się wszyscy do kina, zaprosiliśmy również przyjaciół świetlicy. W ten sposób podziękowaliśmy im za wszystko, co dla nas zrobili – opowiada pani Ela. – Starsza grupa była również na musicalu Shrek w Teatrze Muzycznym oraz na spektaklu Okruchy życia w Filharmonii Bałtyckiej, a młodsze dzieciaki z kolei na Doktorze Dolittle oraz Szalonym zoo w Teatrze Miniatura.

Prawdziwa euforia zapanowała wśród podopiecznych „Grodziska”, gdy do siedziby świetlicy dotarło zaproszenie na VII Wielki Festyn dla Dzieci i Młodzieży „Planeta Marzeń”, organizowany przez gdański MOPS. Na najmłodszych czekała moc atrakcji i niespodzianek, m.in. dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie oraz tory przeszkód. W ramach festynu najmłodsi realizowali różne aktywności i zainteresowania m.in. w Krainach: Plastycznej, Sportu, Zabawy, Odwagi, Gier oraz Indiańskiej. Nie zabrakło także występów młodzieżowych grup tanecznych i muzycznych.

(pk)

spektakl Doktor Dolittle (zdjęcia 1-3)
spotkanie świateczne (zdjęcia 4-7)
„Planeta Marzeń” (zdjęcia 8-11)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij