Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Gdańsk: turniej marzeń w „Grodzisku”

Sport to zdrowie. Wiedzą o tym dobrze wychowawcy Świetlicy Środowiskowej „Grodzisko” prowadzonej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną. Program „Turniej Drużyn” realizowany w świetlicy w ostatnich miesiącach zaangażował wszystkie dzieci w aktywny wypoczynek.

– Były to zajęcia sportowo-rekreacyjne przygotowywane przez wychowanków, za każdym razem kogoś innego – relacjonuje Magdalena Nagelska, wychowawczyni w świetlicy.

W planie turnieju znalazły się konkurencje sportowe i zręcznościowe. Wychowankowie mogli również wykazać się artystycznie, a więc pochwalić swoimi zdolnościami plastycznymi oraz muzycznymi.

Oprócz „Turnieju Drużyn” w „Grodzisku” na najmłodszych czekały też inne atrakcje. Wiele radości wszystkim dostarczyło wspólne przygotowywanie posiłków.

– Robiliśmy gofry i naleśniki dla łasuchów; wiosenne kanapki, czyli lekkie przekąski; placki z kaszy gryczanej oraz pizzę. Ta ostatnia oczywiście w kilku smakach, obfitująca w różne składniki. Jednym słowem dla każdego coś dobrego! – mówi pani Magda.

Może nie aktywnym, ale również sportowym wypoczynkiem była dla świetliczan wyprawa na mecz Piłkarskiej Ligi Trójmiasta, w której gra reprezentacja gdyńskiej filii ChSCh. Doping okazał się skuteczny, gdyż drużyna ChSCh odniosła cenne zwycięstwo!

Opiekunowie robią, co mogą, aby dostarczyć dzieciom frajdy, a przy okazji – w myśl reguły „uczyć, bawiąc” – niezbędnej edukacji w różnych dziedzinach. Także ty możesz pomóc dzieciom, składając swój dar!

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Świetlica Środowiskowa „Grodzisko"
ul. Reduta Miejska 1
80-802 Gdańsk
94 1240 1994 1111 0010 3068 9690

Czytaj więcej o świetlicach środowiskowych.

(Iwo), red. aw

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij