Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Gwiazdkowa niespodzianka w Bystrzycy Kłodzkiej

Dnia 08.01.2018r w Domu Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej został zorganizowany program pod nazwą „Gwiazdkowa Niespodzianka”. Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Lądku Zdroju przy współpracy z Romską Wspólnotą Chrześcijańską zaprosiła dzieci z narodowości romskiej, z zaprzyjaźnionych oraz ubogich rodzin na program zainspirowany misją ponadwyznaniowej ewangelikalnej organizacji chrześcijańskiej pod nazwą „Samaritan’s Purse”.
Artystyczny program rozpoczął się od krótkiego powitania Pani dyrektor Domu Kultury, pastora romskiego i przedstawiciela ChSCh. Na początku wystąpił romski zespół " Mrodo dżiweł" (co oznacza po romsku „Bogu chwała”). Potem prowadzący program zaprosili na scenę dzieci, z którymi śpiewali piosenki o biblijnych bohaterach wiary.
Następnie zaproszono dzieci do wzięcia udziału zajęciach pt.: "Najwspanialsza podróż". Na zakończenie grupa: „Teatrzyk Ziarenko Gorczycy” przedstawiła sztukę kukiełkową pt.: " Historia Józefa". Nawiązała tym do daru jaki otrzymał Józef od ojca - piękną szatę oraz dar od Jezusa - umiejętność przebaczenia braciom.
Kulminacyjnym punktem spotkania było rozdanie dzieciom 100 imiennych paczek, do których dołączone były książeczki pt. "Najwspanialszy dar". Na kurs „Najwspanialszej podróży” zgłosiło się kilkanaście dzieci. Dziewięć z nich, codziennie w czasie ferii od 15 - 26.01.2018 r spotykało się z wolontariuszami ChSCh na terenie szkoły podstawowej w Bystrzycy Kłodzkiej. Inne ukończą kurs na indywidualnych spotkaniach w domu.

 A.A.S.

 

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij