Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

I znowu są... wakacje! Czy dla wszystkich?

– Co roku staram się, żeby gdzieś wyjechali. Mamy już za sobą pięć obozów i dwa biwaki. Dla wielu wychowanków organizowany przez nas letni wypoczynek to jedyny wyjazd w roku – mówi Elżbieta Leśniewska kierująca prowadzoną przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) Świetlicą Środowiskową „Służba Dziecku” w Gdańsku. Także ty możesz pomóc zorganizować wakacje dla dzieci ze świetlicy.

W tym roku „Służba Dziecku” nie otrzymała dotacji na obóz. Czy to oznacza, że nici z wakacji? Pani Ela za bardzo dba o swoich podopiecznych, żeby się poddawać. Zaangażowała przyjaciół i rodzinę w poszukiwanie rozwiązania problemu. Pierwsze rezultaty już są. Wśród krewnych pani Eli są Borowiacy. Co to znaczy? Borowiacy Tucholscy, czyli Borowiaki lub Borusy to grupa etnograficzna mieszkańców północno-środkowej części Borów Tucholskich pochodzenia kaszubskiego. Podopieczni świetlicy, jeśli wszystko zakończy się pomyślnie, po wakacjach będą o tę wiedzę bogatsi także praktycznie.

– Gdy tylko zdobędziemy namioty i trochę pieniędzy na jedzenie, ubezpieczenie i pokrycie kosztów prądu i wody, jedziemy – po najmniejszych kosztach – w Bory Tucholskie do małej miejscowości w gminie Czersk – zapowiada pani Ela.

Starsze dzieci cieszy ta lokalizacja. Kilkoro z nich poznało te tereny w 2008 r., w ramach projektu Znane i nieznane Bory Tucholskie. Teraz plany są takie: część grupy będzie spała w namiotach. Dzieci właśnie na to najbardziej czekają i już ustawiają się w kolejkę. Do dyspozycji świetlicy jest także małe mieszkanie, gdzie nocleg mają zapewniony ci obozowicze, którzy nocować pod namiotem, choćby ze względów zdrowotnych, nie mogą.

Wiele nie trzeba. Przydałyby się namioty – większe, 3-4 osobowe. Jeśli ktoś może taki bezpłatnie użyczyć, prosimy o kontakt z Elą Leśniewską (tel. 509 781 376, mail sluzbadziecku@bliskoserca.pl ). I oczywiście bezcenne będzie wsparcie finansowe przekazane na konto świetlicy. Każda wpłata, nawet najmniejsza, przybliża perspektywę szczęśliwych wakacji.

Świetlica Środowiskowa „Służba Dziecku”
Reduta Miejska 1
80-802 Gdańsk
konto: 94 1240 1994 1111 0010 3068 9690
z dopiskiem: „Wakacje”

Jeśli znajdą się życzliwi ludzie, którzy udzielą wsparcia, na obóz pojadą prawie wszystkie dzieci – około 12. Tylko najmłodsi zostaną w Gdańsku, dla nich pod koniec sierpnia przygotowano wycieczkę do Warszawy.

Czytaj o świetlicach środowiskowych.

Serwis Informacyjny ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij