Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Joanna Koper potrzebuje naszej pomocy!

„Moment, w którym poznajemy diagnozę jest jednym z najtrudniejszych. W jednej chwili potrafi zawalić się nasz cały dotychczasowy świat. Kiedy osiemnaście lat temu usłyszałam od lekarzy o swojej chorobie, nie byłam gotowa na to, przez co musiałam później przechodzić. Na to chyba nigdy nie jest się przygotowanym” – Joanna Koper

Stwardnienie rozsiane (SM) to przewlekła, zapalna choroba centralnego układu nerwowego, w której komórki układu odpornościowego atakują osłonki nerwów w mózgu i rdzeniu kręgowym, traktując je jak ciała obce. Jest chorobą postępującą i w wyniku ataku organizmu na własne tkanki, prowadzi min. do zaburzeń koordynacji ruchowej, zaników i niedowładu mięśni oraz całej listy innych poważnych objawów. Stwardnienie rozsiane nie jest chorobą śmiertelną, ale niestety nieuleczalną. Można, więc spowalniać postęp choroby, ale nie da się cofnąć spowodowanych przez nią uszkodzeń.

„Niestety przez wiele lat choroba zdążyła odebrać mi już tak wiele – mówi Joanna Koper – moje mięśnie są bardzo osłabione, a kolejne badania wykazały również liczne zwyrodnienia, które coraz bardziej uniemożliwiają mi normalne poruszanie się i funkcjonowanie. Nie chcę jednak stracić szansy na samodzielność. Walczę o każdy kolejny dzień. „

Naszym ogromnym pragnieniem jest pomóc Joannie w tej walce! Mamy nadzieję, że Wy czujecie to samo.

Joanna potrzebuje codziennej rehabilitacji, a ze względu na jej stan zdrowia najlepszym rozwiązaniem jest rehabilitacja domowa. Aby było to możliwe musi zakupić specjalne urządzenie rehabilitacyjne – PRAGMA SYSTEM HOME, z którego będzie mogła korzystać samodzielnie w domu. Taki system kosztuje 32000 złotych. Joanna uzyskała już obietnicę dofinansowania do zakupu tego sprzętu z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, jednak wciąż musi zebrać pozostałą kwotę, aby zrealizować ten zakup.

Brak funduszy nie tylko ogranicza Joannie możliwość korzystania z rehabilitacji, ale również możliwość wychodzenia z domu. Joanna obecnie przemieszcza się na wózku inwalidzkim. Ogromną barierą, jaką napotyka każdego dnia są schody do domu, których nie jest w stanie pokonać. Chciałaby spędzać, choć trochę czasu na świeżym powietrzu jak i mieć możliwość wyjść z domu w celu załatwienia różnych spraw. Mimo, że choroba już jej sporo odebrała, to zamknięcie w 4 ścianach domu ogranicza ją jeszcze bardziej. Rozwiązaniem jest wykonanie 2 stalowych podjazdów, co wyceniono na 7324 złote netto za sztukę.

Dla jednej chorej i niepracującej osoby wyżej wymienione kwoty są nierealne do zapłacenia. Jednak siła leży we wspólnocie.  Jeśli połączy nas pragnienie pomocy drugiej osobie, jeśli odczujemy radość i satysfakcję z tego, że nasz gest może odmienić cudze życie i że dzięki naszej wpłacie Joanna będzie mogła walczyć każdego kolejnego dnia o swoje zdrowie i cieszyć się słońcem i świeżym powietrzem – to czy nie warto pomóc? Podarujmy Joannie nie tylko sprzęt rehabilitacyjny i podjazd, ale również uśmiech i wiarę w to, że żyje wśród ludzi, którzy nie są obojętni na cudzą krzywdę.

Dobrowolny dar na sprzęt rehabilitacyjny i podjazd dla Joanny można wpłacić na konto bankowe Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042 z dopiskiem "Joanna Koper"

Możesz tez przekazać swój dar za pośrednictwem portalu siepomaga.pl, gdzie również zbieramy środki na ten cel.

https://www.siepomaga.pl/joanna-koper

Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy!

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij