Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Myszków: okiełznać Alzheimera

Szacuje się, że około 20 mln ludzi na świecie choruje na Alzheimera. Choroba ta jest na razie nieuleczalnym schorzeniem mózgu z postępującą utratą pamięci i innych funkcji intelektualnych. W jej wyniku umysł  przestaje stopniowo funkcjonować w sposób normalny, a chora osoba z czasem traci kontakt z otoczeniem. O tym, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania będzie mowa na najbliższym spotkaniu z cyklu O zdrowiu w Myszkowie organizowanym przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), już 22 maja.

Naukowcy nie są pewni, co jest przyczyną choroby Alzheimera. Wiadomo, ze towarzyszy jej duży ubytek komórek nerwowych w mózgu. Skłonność do występowania choroby może być dziedziczna. Inne możliwe przyczyny to poważny uraz głowy, choroby sercowo-naczyniowe i zakażenie wirusem. Zdaniem wielu naukowców za chorobę odpowiedzialne jest białko zwane beta amyloidem. Pacjenci z chorobą Alzheimera zwykle cierpią na skrobiawicę, schorzenie polegające na nieprawidłowym usuwaniu białka amyloidu z mózgu przez układ odpornościowy.

Wykazano, że w zwalczaniu Alzheimera pomagają witamina D oraz kurkumina, barwnik nadający szafranowi żółto-pomarańczowy kolor. Niestety metody leczenia Alzheimera są ograniczone i nie ma na razie 100% leku na tę chorobę.

Więcej na ten temat będzie się można dowiedzieć na wspomnianym spotkaniu. Początek 22 maja (wtorek), o godz. 17.30, jak zawsze w Domu Kultury w Myszkowie. Zajęcia poprowadzą Irena Biała, inicjatorka spotkań O zdrowiu w Myszkowie i Andrzej Bolesta, promotor zdrowia. Na uczestników czeka również degustacja potraw wegetariańskich. Wstęp wolny.

Czytaj o klubach zdrowia.

(aw)

Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij