Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Nauka w „Grodzisku”

Wychowankowie Świetlicy Środowiskowej „Grodzisko” w Gdańsku prowadzonej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) powoli oswajają się z nowym miejscem świetlicy i wciąż czekają na dokończenie jej remontu. Dzięki temu będą mogli w spokoju odrabiać tam lekcje.

Pomoc w nauce to jedno z najważniejszych zadań realizowanych przez świetlicę. Dzięki wsparciu wychowawczyń najmłodsi przygotowują się do sprawdzianów, poprawiają oceny w szkole.

– Dzień w świetlicy zaczynamy od pomocy w nauce. To priorytet – mówi Elżbieta Leśniewska, kierownik „Grodziska”. – Jeśli dzieci odrobią lekcje, mają czas na zabawę.

Teraz łączenie zabawy z nauką utrudnia sytuacja, w jakiej znajduje się świetlica. Po wykonaniu części remontu w nowej siedzibie (więcej o problemach świetlicy tutaj) dzieci mają zapewnione jedno duże pomieszczenie do zajęć, toaletę i kącik kuchenny. Jednak remontu wymaga jeszcze oddzielna sala, w której wychowankowie w spokoju mogliby odrabiać lekcje, oraz niewielkie pomieszczenie biurowe – miejsce do przechowywania dokumentów oraz indywidualnych rozmów z wychowankami.

– Obecnie jest tak, że kiedy część dzieci chce np. czytać lekturę do szkoły, pozostałe muszą z wychowawczynią wyjść na spacer, by umożliwić im spokojną naukę. Remont dodatkowego pomieszczenia pozwoliłby na realizację zajęć w świetlicy i jednoczesne odrabianie lekcji w sali przez dzieci, które tego potrzebują – zaznacza Elżbieta Leśniewska.

Dzięki darczyńcom udało się zrobić już naprawdę wiele. Teraz potrzebne jest dokończenie remontu, który uczyni ze świetlicy miejsce w pełni funkcjonalne. Pomóżmy w tym!

Jeśli chcesz pomóc dzieciakom z „Grodziska”, wpłać dar na konto:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
92 1240 1994 1111 0010 3341 2419
z dopiskiem: remont Świetlicy Środowiskowej „Grodzisko”

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij