Jak nakręcić film, przeprowadzić wywiad, skutecznie wykorzystać media społecznościowe w promocji organizacji? To tylko przykłady umiejętności, jakie zdobędą uczestnicy bezpłatnego treningu organizowanego w ramach projektu SPEAK OUT LOUDLER. Zapraszamy na szkolenie w międzynarodowym towarzystwie do nadmorskiego Grzybowa.
Jesteś pracownikiem lub wolontariuszem organizacji pracującej na rzecz młodych osób niepełnosprawnych? A może sam jesteś podopiecznym takiej organizacji? Interesują cię współczesne media oraz nowe technologie informacyjne? Masz pomysł na ich wykorzystanie przez twoją organizację do pracy z osobami niepełnosprawnymi? Zatem zapraszamy cię na trening w ramach projektu SPEAK OUT LOUDER współfinansowanego ze środków Narodowej Agencji programu ERASMUS+ (Akcja 1 – Mobilność edukacyjna).
W szkoleniu mogą brać udział osoby z całej Polski. Potrwa ono 12-20 października 2014 r. i odbywać się będzie w nadmorskim ośrodku wypoczynkowym „Przystań” w Grzybowie (ośrodek położony jest 200 m od plaży, zapewnia przytulne warunki oraz smaczną kuchnię tradycyjną i wegetariańską – www.osrodekprzystan.pl). Szkolenie prowadzone będzie w języku angielskim przez trenerów z Polski i Macedonii. Dzięki treningowi rozwiniesz swoje kompetencje medialne oraz w zakresie posługiwania się technologiami informacyjnymi dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych; rozwiniesz swoje umiejętności komunikacyjne i promocyjne (PR), które wykorzystasz w swojej organizacji; nawiążesz ciekawe kontakty osobiste i zawodowe z młodymi ludźmi z 10 innych państw.
Organizacje, których członkowie wezmą udział w szkoleniu, oraz sami uczestnicy szkolenia zyskają m.in.:
– podniesienie sprawności działań organizacji w Internecie oraz większe włączenie/zachęcenie osób niepełnosprawnych do aktywności związanej z promocją i komunikacją,
– rozwój kompetencji medialnych, ich krytycznej analizy i umiejętności identyfikowania różnic w tworzeniu przekazów medialnych wynikających ze zróżnicowania kulturowego czy niepełnosprawności,
– rozwój kompetencji informacyjnych i informatycznych wśród osób niepełnosprawnych – posługiwanie się narzędziami TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych,
– wzmocnienie organizacji uczestniczących w projekcie poprzez zwiększenie ich zdolności do wpływania na swoje społeczności dzięki lepszemu posługiwaniu się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.
W ramach projektu pokrywane są koszty związane z zakwaterowaniem, wyżywieniem, materiałami szkoleniowymi oraz koszty podróży do/z Grzybowa (informacje o szczegółowych warunkach dofinansowania można uzyskać u koordynatora projektu).
W trakcie szkolenia istnieje możliwość uzyskania certyfikatów: Youthpass i Europass, będących świadectwami umiejętności nabytych w ramach edukacji pozaformalnej i stanowiących atut na rynku pracy w Polsce i Europie.
Uwaga: rekrutacja potrwa do 9 października 2014 r. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia w postaci wypełnionego formularza aplikacyjnego (do pobrania w załączniku) prosimy przesyłać na adres mailowy do koordynatorki projektu: adunajska@adra.pl, tel. 691 394 950.
Rozwiń swoje kompetencje medialne. Speak out louder!