Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Opole Lubelskie: skuteczna terapia antynikotynowa

Już 17 lutego rozpoczyna się akcja W ciągu 5 dni rzucisz palenie! Jak przekonują organizatorzy, filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu Lubelskim, będzie to program opracowany w oparciu o jedną z najskuteczniejszych metod rzucania palenia na świecie.

Zajęcia będą się odbywały 17-21 lutego w Szkole Podstawowej w Chruślankach Józefowskich. Prelegent Krzysztof Szema, prowadzący podobne kursy od wielu lat, poradzi uczestnikom, jak zwiększyć szanse na wygraną z uzależnieniem. Początek zajęć o godzinie 17. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Akcja W ciągu 5 dni rzucisz palenie! jest prowadzona według programu opracowanego w USA przez wybitnych specjalistów – lekarzy i psychologów. Dzięki tej metodzie już ponad 20 mln osób na całym świecie na trwałe zerwało z nałogiem.

– Program pomoże osobom uzależnionym poradzić sobie ze wszystkimi problemami związanymi z paleniem, takimi jak np. głód nikotynowy, niepohamowany apetyt czy potrzeba znalezienia zajęcia dla rąk – mówi Monika Koperkiewicz, kierownik filii ChSCh w Opolu Lubelskim. – Będą szczegółowe zalecenia, co robić, co jeść, czym zająć myśli.

Dodatkowo w ramach kursu 18 lutego prelegent wygłosi wykład dla dzieci i młodzieży na temat uzależnienia od nikotyny. Mimo zakazu sprzedaży osobom poniżej 18. roku życia, papierosy są łatwo dostępne dla młodzieży. Każdego roku w Polsce zaczyna palić ok. 180 tys. nieletnich. W naszym kraju dzieci wypalają nawet 3-4 mld sztuk papierosów rocznie .

Szacuje się że papierosy pali jedna trzecia Polaków. Statystyki mówią o 47% uzależnionych mężczyzn i 23% kobiet. Każdy wypalany papieros przyczynia się do szkód w naszym organizmie. Lekarze alarmują, że palenie tytoniu to najprostsza droga do nowotworów, chorób układu oddechowego i układu krążenia. Palacz szkodzi nie tylko sobie, ale i swoim najbliższym. Tym bardziej więc warto skorzystać z kursu organizowanego przez wolontariuszy ChSCh.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij